800 800 948
Strona startowa Aktualności YIT partnerem „fińskiej“ wystawy

YIT partnerem „fińskiej“ wystawy

Fot. Kuba Szkudlarek.

YIT zostało partnerem wystawy „Echa – 100 Lat Fińskiej Architektury i Wzornictwa” w Muzeum POLIN. Ekspozycja przygotowana z okazji obchodów stulecia niepodległości Republiki Finlandii będzie prezentowana od 13 stycznia do 23 lutego br. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

W Muzeum POLIN zostaną zaprezentowane wybrane dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały w ciągu ostatnich stu lat. Inspiracją dla twórców były zazwyczaj szczególne warunki naturalne i usytuowanie kraju. To one skłaniały Finów do poszukiwania prostych środków wyrazu i funkcjonalnych odpowiedzi na wyzwania codzienności. 

Funkcjonalne rozwiązania projektowe są bliskie YIT, które zostało partnerem wystawy w kilku europejskich miastach, w tym także w Warszawie. – Dzięki warszawskiej ekspozycji mamy szansę obejrzeć z bliska to, co najlepsze w fińskiej architekturze i designie. Nordycki sposób myślenia i patrzenia na otaczający świat staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Uważam, że wystawa przypadnie do gustu nie tylko osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem, ale także pozostałym miłośnikom prostych, a zarazem niebanalnych rozwiązań – komentuje Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce

12 stycznia przedstawiciele YIT w Polsce wzięli udział w wernisażu wystawy. Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością premierzy Finlandii i Polski - Juha Sipilä i Beata Szydło - oraz ambasador Finlandii, Hanna Lehtinen.


echoes_logo_ORIGWięcej informacji na temat obchodów stulecia niepodległości Republiki Finlandii można znaleźć tu http://suomifinland100.fi/?lang=en