Nowy projekt w Gdańsku

Młode Miasto, Gdańsk
W przygotowaniu

Nowy projekt YIT w Gdańsku

obiekt.png

Obiekt wielofunkcyjny

historia.png

Wyjątkowa historia

architekt.png

Projekt wybitnego
fińskiego architekta

eko.png

Rozwiązania proekologiczne

Architektura

Inspiracją do zaprojektowania unikatowej przestrzeni  miejskiej było historyczne dziedzictwo przemysłowe Stoczni Gdańskiej. Industrialny charakter inwestycji znajdzie odzwierciedlenie w układzie brył oraz doborze materiałów budowlanych, nawiązujących do hal stoczniowych, statków, morza i wydm. Zachowane zostaną również osie widokowe oraz układ komunikacyjny łączący stocznię, Europejskie Centrum Solidarności i Stare Miasto. Dzięki dbałości o szczegóły, obiekt naturalnie wkomponuje się w otoczenie dawnej stoczni.

Projekt architektoniczny

Projekt powstał w wyniku współpracy trzech pracowni: fińskiego profesora Rainera Mahlamäkiego z Lahdelma&Mahlamäki Architects, Dariusza Brzezińskiego i zespołu LATERGRUPA ARCHITEKCI Sp. z o.o. oraz Piotra Chwazika i zespołu GCK Sp. z o.o. sp. k. Głównym architektem jest wybitny profesor Mahlamäki, polskie pracownie zaś są odpowiedzialne za dopracowanie detali.

Lokalizacja

Kompleks powstanie w centrum miasta na 1,55 hektarowej działce, otoczonej ulicami Nowomiejską, Popiełuszki i Jaracza. Obiekt będzie zlokalizowany w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności, nieopodal historycznej bramy Stoczni Gdańskiej. Centralna lokalizacja oraz bliskość infrastruktury komunikacyjnej umożliwi sprawne poruszanie się po najważniejszych punktach Trójmiasta.

Główny architekt projektu

Przestrzeń została zaprojektowana przez wybitnego profesora Rainera Mahlamäkiego, współzałożyciela jednej z najbardziej rozpoznawalnych fińskich pracowni architektonicznych – Lahdelma&Mahlamäki Architects. W Polsce znana jest z wielokrotnie nagradzanego projektu warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Profesor, znany ze swojej wrażliwości na aspekty historyczne i kulturowe, stworzył projekt na światowym poziomie. W znamienity sposób połączył styl industrialny z nowoczesnym, co znacząco wpływa na wartość inwestycji. Fiński architekt odpowiada za jakość architektoniczną i funkcjonalną, a także za dostosowanie projektu do cennego krajobrazu miejskiego Gdańska.

Podstawą procesu projektowania była długa i bogata historia GdańskaNowe budynki zaoferują nowoczesne przestrzenie inspirowane dziedzictwem przemysłowym Stoczni Gdańskiej. Z apartamentów roztaczać się będą wyjątkowe, panoramiczne widoki na ten niezwykły krajobraz kulturowy ~ wyjaśnia Profesor Rainer Mahlamäki.

7. Rainer_Mahlamäki.jpg

Układ przestrzenny

W sercu Gdańska powstanie nowoczesne miejsce o łącznej powierzchni użytkowej ponad 40 500 m2 z 243 mieszkaniami, 156 mikroapartamentami oraz biurowcem oferującym 23 000 m2 powierzchni najmu. Zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards” na terenie obiektu powstaną unikatowe przestrzenie publiczne i prywatne, zaprojektowane z myślą o współczesnych potrzebach lokalnej społeczności. Nie zabraknie też rozwiązań wodo- i energooszczędnych. Biurowiec zostanie wybudowany w oparciu o standardy certyfikacji BREEAM.

5. YIT_Gdańsk_układ_przestrzenny_inwestycji.jpg

Galeria

Skontaktuj się z nami

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Nowy projekt w Gdańsku
Jestem zainteresowana/y otrzymywaniem informacji marketingowych o promocjach i ofertach YIT. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od YIT Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-105), przy ul. Twarda 18, informacji handlowej o promocjach i ofertach pocztą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 ze zm.).