INWESTYCJE W EUROPIE

W YIT tworzymy lepsze miejsca do życia, nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Nasze inwestycje są obecne w 9 krajach europejskich, w których niezmiennie przyświeca nam idea tworzenia funkcjonalnych, atrakcyjnych i zrównoważonych środowisk miejskich. Poznaj projekty naszych kolegów z Finlandii, Czech, Litwy, Łotwy czy Estonii.

Finlandia

Tripla

PASILA stanie się nowym sercem Helsinek oraz ważnym węzłem komunikacyjnym. Do 2040 r. przewiduje się dwukrotny wzrost liczby mieszkańców oraz miejsc pracy. Inwestycja rozpoczyna się budową projektu Tripla, który będzie obejmować powierzchnię biurową, apartamenty oraz hotel, a także galerię handlową oraz parking.
Powierzchnia pod wynajem dla blisko 250 najemców wynosi ponad 85.000 m². Powstanie również parking dla 2 500 samochodów. Otwarcie obiektu planowane jest w okresie bożonarodzeniowym w 2019 r., równocześnie z inauguracją nowej stacji Pasila.

Merenkulkijanranta

Pomiar zużycia wody i energii elektrycznej. Automatycznie sterowany system chłodzenia oraz ogrzewania podłogowego. Wykorzystanie wody morskiej w celu generowania energii chłodzenia oraz systemu ogrzewania wody. Redukcja przenikania cieplnego. Okna z większymi możliwościami izolacyjnymi. Prawidłowy wybór, rozmieszczenie oraz wykorzystanie urządzeń i systemów.

Kalasatama

Kalasatama to wschodnie centrum morskie Helsinek po obu stronach mostu Kulosaari. Dawny obszar portowo-przemysłowy do 2040 r. stanie się dzielnicą z ponad 25 000 mieszkaniami i 10 000 miejsc pracy.

Helsingin Friidu

Helsingin Friidu to pierwsze mieszkania na sprzedaż w blokach Grönan w Jätkäsaari. W kierunku Hyväntoivonpuisto powstanie przytulny i osłonięty dziedziniec. Lokal charakteryzować będą wszechstronne przestrzenie wspólne i spektakularne balkony. Od wschodu i południa obszar graniczy z Hyväntoivonpuisto, od północy z Länsisatamankatu, a od zachodu z Atlantinkatu. Przystanek tramwajowy znajduje się obok bloku, do metra jest niecały kilometr. Sklep spożywczy i przedszkole znajdują się tuż obok, spacerem można dotrzeć do centrum handlowego Ruoholahti.