18.12.2016
  • Aktualności

Fińskie tradycje w Warszawie

W siedzibie Towarzystwa Polska-Finlandia (TPF) odbyło się Pikkujoulu (tzw. Małe Święta). Gościem specjalnym wydarzenia była Ambasador Finlandii, Hanna Lehtinen. Podczas tego tradycyjnego, fińskiego spotkania, nie mogło zabraknąć upominków od YIT.

Pikkujoulu to dla Finów okazja do spotkania i wspólnej zabawy przed właściwymi Świętami. W Warszawie o kultywowanie tej fińskiej tradycji dba Towarzystwo Polska-Finlandia. W tym roku stowarzyszenie zaprosiło Finów i miłośników Finlandii do domku na osiedlu Jazdów.

W trakcie spotkania można było skosztować fińskich smakołyków (m.in. pierogów karelskich, joulutorttu – fińskich ciasteczek świątecznych, piernika oraz kanapek z tatarem z łososia), a także posłuchać świątecznych piosenek w wykonaniu zespołu Hiipivät Kissat. Gościom bardzo smakowało grzane wino z przyprawami i bakaliami, zwane przez Finów Glögg, które jest nieodłącznym elementem fińskich Świąt.

Jedną z atrakcji wieczoru była loteria fantowa. Jej uczestnicy mogli wygrać m.in. upominki od YIT. Wsparcie dla organizatorów Pikkujoulu to jeden z elementów promowania przez YIT fińskiej tradycji i kultury w Polsce.

Skontaktuj się

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Jestem zainteresowana/y otrzymywaniem informacji marketingowych o promocjach i ofertach YIT. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od YIT Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-105), przy ul. Twarda 18, informacji handlowej o promocjach i ofertach pocztą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 ze zm.).

Zadzwoń

Bezpłatna infolinia
Zamknij