• Aktualności
  • 18.05.2016

Inauguracja Nordic Mokotów

Deweloper YIT oficjalnie rozpoczął inwestycję Nordic Mokotów. To pierwszy projekt mieszkaniowy realizowany w Polsce przez firmę z Finlandii.

Inauguracja projektu odbyła się 17 maja na terenie inwestycji, przy Al. gen. W. Sikorskiego 9 i ulicy Pory. Akt erekcyjny został uroczyście podpisany przez Hannę Lehtinen, ambasador Finlandii w Polsce, Tomasza Knopika, Zastępcę Naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów oraz przedstawicieli YIT – Kari Kauniskangasa, prezesa zarządu YIT Corporation, Toma Sandvika, szefa YIT na Kraje Bałtyckie i Europę Środkowo-Wschodnią oraz Tomasza Konarskiego, prezesa zarządu YIT w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu zaproszonych gości, reprezentujących firmy i instytucje zaangażowane w proces inwestycyjny, projektowy i budowlany.

– Jestem zadowolona, ze YIT wkroczyło na polski rynek i jako firma fińska może zapoznać mieszkańców Warszawy z nordycką jakością życia. Finowie mają unikalny kontakt z przyrodą, a praktyczne rozwiązywanie problemów to ważna część naszego narodowego charakteru. Nie dziwi zatem, że u podstaw fińskiej architektury leży bliskość z naturą i silna tradycja modernistyczna: prosta elegancja, która łączy w sobie pragmatyzm, wysokie standardy i optymalne wykorzystanie materiałów. Finowie, jako konsumenci, są też przyzwyczajeni do dobrego designu, który ułatwia życie w każdym fińskim domu – powiedziała Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii.

Walory projektu zaprezentował uczestnikom Tomasz Konarski, prezes polskiego oddziału YIT. – Nordic Mokotów pokaże fiński sposób myślenia o domu. Przyszłym mieszkańcom zaoferujemy funkcjonalną przestrzeń do życia, w zielonej, spokojnej okolicy. Atutem projektu jest troska o środowisko naturalne – klienci będą mogli zakupić specjalne miejsca postojowe z instalacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Nie zabraknie typowo fińskich akcentów. Tarasy i balkony będą drewniane, a część mieszkań zostanie przygotowana do wstawienia sauny. Wszystko to w otoczeniu zieleni Mokotowa – wyliczał Tomasz Konarski.

O Nordic Mokotów

Nordic Mokotów to pierwszy projekt mieszkaniowy YIT w Polsce. Teren o powierzchni 7.343 m2 zlokalizowany jest w części Mokotowa, która może się pochwalić bardzo korzystnym dojazdem zarówno do centrum Warszawy, jak i do lotniska Chopina. Z wyższych pięter budynków będzie można podziwiać nie tylko zieloną przestrzeń Mokotowa, ale również panoramę i centrum Warszawy.

Deweloper planuje budowę i sprzedaż projektu mieszkaniowego pod nazwą Nordic Mokotów’ w trzech fazach. Pierwsza z nich obejmuje 125 mieszkań (blisko 7,5 tys. m2 PUM). Finalnie ma ich powstać blisko 300 (prawie 18 tys. m2 PUM). Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest od 24 maja 2016 roku.

W 2015 r. 11 proc. przychodów YIT pochodziło z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Obrót fińskiej spółki w naszym regionie rośnie w dwucyfrowym tempie już od kilku lat.