18.05.2016
  • Aktualności

Inauguracja Nordic Mokotów

Deweloper YIT oficjalnie rozpoczął inwestycję Nordic Mokotów. To pierwszy projekt mieszkaniowy realizowany w Polsce przez firmę z Finlandii.

Inauguracja projektu odbyła się 17 maja na terenie inwestycji, przy Al. gen. W. Sikorskiego 9 i ulicy Pory. Akt erekcyjny został uroczyście podpisany przez Hannę Lehtinen, ambasador Finlandii w Polsce, Tomasza Knopika, Zastępcę Naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury dla Dzielnicy Mokotów oraz przedstawicieli YIT – Kari Kauniskangasa, prezesa zarządu YIT Corporation, Toma Sandvika, szefa YIT na Kraje Bałtyckie i Europę Środkowo-Wschodnią oraz Tomasza Konarskiego, prezesa zarządu YIT w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyło kilkudziesięciu zaproszonych gości, reprezentujących firmy i instytucje zaangażowane w proces inwestycyjny, projektowy i budowlany.

– Jestem zadowolona, ze YIT wkroczyło na polski rynek i jako firma fińska może zapoznać mieszkańców Warszawy z nordycką jakością życia. Finowie mają unikalny kontakt z przyrodą, a praktyczne rozwiązywanie problemów to ważna część naszego narodowego charakteru. Nie dziwi zatem, że u podstaw fińskiej architektury leży bliskość z naturą i silna tradycja modernistyczna: prosta elegancja, która łączy w sobie pragmatyzm, wysokie standardy i optymalne wykorzystanie materiałów. Finowie, jako konsumenci, są też przyzwyczajeni do dobrego designu, który ułatwia życie w każdym fińskim domu – powiedziała Hanna Lehtinen, Ambasador Finlandii.

Walory projektu zaprezentował uczestnikom Tomasz Konarski, prezes polskiego oddziału YIT. – Nordic Mokotów pokaże fiński sposób myślenia o domu. Przyszłym mieszkańcom zaoferujemy funkcjonalną przestrzeń do życia, w zielonej, spokojnej okolicy. Atutem projektu jest troska o środowisko naturalne – klienci będą mogli zakupić specjalne miejsca postojowe z instalacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Nie zabraknie typowo fińskich akcentów. Tarasy i balkony będą drewniane, a część mieszkań zostanie przygotowana do wstawienia sauny. Wszystko to w otoczeniu zieleni Mokotowa – wyliczał Tomasz Konarski.

O Nordic Mokotów

Nordic Mokotów to pierwszy projekt mieszkaniowy YIT w Polsce. Teren o powierzchni 7.343 m2 zlokalizowany jest w części Mokotowa, która może się pochwalić bardzo korzystnym dojazdem zarówno do centrum Warszawy, jak i do lotniska Chopina. Z wyższych pięter budynków będzie można podziwiać nie tylko zieloną przestrzeń Mokotowa, ale również panoramę i centrum Warszawy.

Deweloper planuje budowę i sprzedaż projektu mieszkaniowego pod nazwą Nordic Mokotów’ w trzech fazach. Pierwsza z nich obejmuje 125 mieszkań (blisko 7,5 tys. m2 PUM). Finalnie ma ich powstać blisko 300 (prawie 18 tys. m2 PUM). Rozpoczęcie sprzedaży planowane jest od 24 maja 2016 roku.

W 2015 r. 11 proc. przychodów YIT pochodziło z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Obrót fińskiej spółki w naszym regionie rośnie w dwucyfrowym tempie już od kilku lat.

Skontaktuj się

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

Zadzwoń

Bezpłatna infolinia
Zamknij
Zamknij