Strony lokalne:
Corporate site:
25.05.2016
  • Aktualności

Przystanek Helsinki za nami

Spotkanie z podróżnikami, koncert na ludowym instrumencie kantele oraz rodzinne gry i zabawy – to główne atrakcje zakończonego Przystanku Helsinki. Wydarzenie, którego celem była promocja fińskiej kultury odbywało się w dniach 27-29 maja i 1-5 czerwca. Projekt, przeprowadzony przez YIT, był częścią Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość udziału w kreatywnych warsztatach. Na małych uczestników czekały również ogromne zabawki z drewna (Finlandia to królestwo drzew**) - puzzle, bierki i domino były bowiem w niespotykanym rozmiarze XXL. Nie zabrakło także malowania twarzy, czytania fińskich książek dla dzieci oraz wspólnych kolorowanek.

W części wieczornej prezentowano z kolei fińskie filmy i bajki, a chętni mogli nauczyć się podstaw tego pięknego i niełatwego języka. Gośćmi specjalnymi byli, m.in. Zofia i Michał Miedzińscy – podróżnicy, którzy stworzyli wyjątkowy album prezentujący Finlandię i jej mieszkańców. Na kartach swojej książki zapisali podróż zarówno po cywilizowanych, jak i słabo zbadanych, tajemniczych rejonach kraju.

Gościem Przystanku Helsinki był również muzyk Wojciech Tatarynowicz. Artysta z Poznania nie tylko zagrał, ale opowiedział również o pochodzeniu kantele – fińskiego instrumentu, opisywanego już w słynnej ludowej epopei, Kalevali.

***

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie został utworzony w związku z realizacją Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w roku 2015. W zamyśle twórców ma stanowić przestrzeń otwartą dla podmiotów i osób pragnących realizować działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej – mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy.

* - ponad 69 proc. powierzchni Finlandii pokryte jest lasem (źródło: www.finland.pl – oficjalna strona Ambasady Finlandii)

wyślij wiadomość

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

zadzwoń

Darmowa infolinia
Karolina Kędzierska
Kierownik sprzedaży
Paweł Muchowicz
Kierownik biura sprzedaży
Bożena Gorący
Specjalista ds. sprzedaży Nordic Mokotów
Jolanta Komar
Specjalista ds. sprzedaży Aroma Park
Mariusz Warakomski
Specjalista ds. sprzedaży Aroma Park
Zamknij
Zamknij