25.05.2016
  • Aktualności

Przystanek Helsinki za nami

Spotkanie z podróżnikami, koncert na ludowym instrumencie kantele oraz rodzinne gry i zabawy – to główne atrakcje zakończonego Przystanku Helsinki. Wydarzenie, którego celem była promocja fińskiej kultury odbywało się w dniach 27-29 maja i 1-5 czerwca. Projekt, przeprowadzony przez YIT, był częścią Rotacyjnego Domu Kultury na Jazdowie.

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli możliwość udziału w kreatywnych warsztatach. Na małych uczestników czekały również ogromne zabawki z drewna (Finlandia to królestwo drzew**) - puzzle, bierki i domino były bowiem w niespotykanym rozmiarze XXL. Nie zabrakło także malowania twarzy, czytania fińskich książek dla dzieci oraz wspólnych kolorowanek.

W części wieczornej prezentowano z kolei fińskie filmy i bajki, a chętni mogli nauczyć się podstaw tego pięknego i niełatwego języka. Gośćmi specjalnymi byli, m.in. Zofia i Michał Miedzińscy – podróżnicy, którzy stworzyli wyjątkowy album prezentujący Finlandię i jej mieszkańców. Na kartach swojej książki zapisali podróż zarówno po cywilizowanych, jak i słabo zbadanych, tajemniczych rejonach kraju.

Gościem Przystanku Helsinki był również muzyk Wojciech Tatarynowicz. Artysta z Poznania nie tylko zagrał, ale opowiedział również o pochodzeniu kantele – fińskiego instrumentu, opisywanego już w słynnej ludowej epopei, Kalevali.

***

Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie został utworzony w związku z realizacją Budżetu Partycypacyjnego w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy w roku 2015. W zamyśle twórców ma stanowić przestrzeń otwartą dla podmiotów i osób pragnących realizować działania kulturalne i społeczno-kulturalne, adresowane do społeczności lokalnej – mieszkańców dzielnicy i całej Warszawy.

* - ponad 69 proc. powierzchni Finlandii pokryte jest lasem (źródło: www.finland.pl – oficjalna strona Ambasady Finlandii)

Skontaktuj się

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Jestem zainteresowana/y otrzymywaniem informacji marketingowych o promocjach i ofertach YIT. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od YIT Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-105), przy ul. Twarda 18, informacji handlowej o promocjach i ofertach pocztą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 ze zm.).

Zadzwoń

Bezpłatna infolinia
Zamknij