08.12.2016
  • Aktualności

Wiecha u Finów na Mokotowie

Zakończono prace związane z wykonaniem konstrukcji obiektu Nordic Mokotów, pierwszej inwestycji YIT w Polsce. W uroczystości zawieszenia wiechy wzięli udział pracownicy polskiego oddziału YIT oraz generalnego wykonawcy, firmy UNIMAX.

Prace żelbetowe części naziemnej pierwszego etapu Nordic Mokotów rozpoczęły się 5 sierpnia br. Przez kolejnych 126 dni wykorzystano prawie 4 tysiące m3 betonu i ponad 450 ton stali zbrojeniowej, powstało około 6 tysięcy m2 ścian murowych.

– Obecnie stan zaawansowania inwestycji to blisko 50% – mówi Joanna Lewandowska, Dyrektor Techniczny w YIT w Polsce. – Jeszcze do końca roku zamierzamy osiągnąć stan surowy zamknięty. Planujemy wykonanie warstw dachowych i montaż stolarki okiennej dla całego budynku – dodaje.

– To wyjątkowa okazja do złożenia podziękowań za dotychczasową pracę oraz gratulacji dla zespołu YIT, firmy PORTICO, wspierającej nas w nadzorze nad projektem, a także dla generalnego wykonawcy, P.B. UNIMAX, za terminowe ukończenie tego etapu robót – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce. – W zielonej, spokojnej części Mokotowa, na wschodniej stronie Parku pod Skocznią, wspólnie tworzymy funkcjonalną przestrzeń do życia. W Nordic Mokotów nie zabraknie typowo fińskich akcentów – tarasy i balkony będą drewniane, a w części mieszkań zostanie zainstalowana sauna. Dodatkowo klienci będą mogli zakupić specjalne miejsca postojowe z instalacją do ładowania samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym – przypomina Tomasz Konarski.

O Nordic Mokotów

Nordic Mokotów, pierwszy projekt mieszkaniowy YIT w Polsce, powstaje u zbiegu al. gen. W. Sikorskiego i ul. Pory w Warszawie. Budowa i sprzedaż została podzielona na trzy fazy. Pierwsza z nich obejmuje 125 mieszkań (blisko 7,5 tys. m2 PUM). Finalnie ma ich powstać blisko 300 (prawie 18 tys. m2 PUM).

Skontaktuj się

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Jestem zainteresowana/y otrzymywaniem informacji marketingowych o promocjach i ofertach YIT. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od YIT Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-105), przy ul. Twarda 18, informacji handlowej o promocjach i ofertach pocztą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 ze zm.).

Zadzwoń

Bezpłatna infolinia
Zamknij