Strony lokalne:
Corporate site:
28.04.2017
  • Aktualności

Aroma Park z projektantem - Rusza przedsprzedaż mieszkań

Pracownia KAPS Architekci zaprojektuje Aroma Park, naszą nową inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu przywrócimy dawny blask jednemu z najważniejszych zabytków północnej Warszawy – zabytkowej drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

Projekt został wkomponowany w wyjątkowe miejsce na mapie Białołęki. Teren z XIX wiecznym rodowodem zawiera budynki historyczne o przeznaczeniu przemysłowym, wzniesione z cegły ceramicznej. Planowana inwestycja musi więc w naturalny sposób szanować to dziedzictwo. Ceglane elewacje i sylwety nowych budynków będą charakteryzować się prostą formą i oszczędnym operowaniem detalem, przez co łatwo wkomponują się w otoczenie – wyjaśnia Maciej Parysek, architekt z pracowni projektowej KAPS Architekci. Zagospodarowanie terenu zakłada wykorzystanie parkowego charakteru i podkreślenie historycznego dziedzictwa miejsca. Planowana jest aranżacja parku tematycznego wyposażonego w odrestaurowane elementy urządzeń przemysłowych, które zostaną wyeksponowane na terenie inwestycji graniczącej z Parkiem Henrykowskim – dodaje.

 

W ramach I etapu Aroma Park powstanie 79 mieszkań o średniej powierzchni 51 m2 (ponad 4 tys. m2 PUM). Budynki będą posiadać 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, z 95 miejscami postojowymi, gotowymi do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych – informuje Joanna Lewandowska, Dyrektor Techniczny polskiego oddziału YIT. Uzyskaliśmy bardzo atrakcyjną strukturę mieszkań: 12 mieszkań 1-pokojowych o powierzchni od 27 m2 do 35 m2 , 32 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 37 m2 do 56 m2, 32 mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 58 m2 do 77 m2 oraz 3 mieszkania 4-pokojowe o powierzchni od 94 m2 – dodaje.

 

O Aroma Park

 

Aroma Park to nowy projekt, w ramach którego YIT przywróci do świetności jeden z najważniejszych zabytków na północy Warszawy – drożdżownię Henryka Bienenthala. Historyczna zabudowa zostanie zrewitalizowana, dzięki czemu zabytkowa tkanka odzyska swój dawny blask. W istniejącą zabudowę harmonijnie wpiszą się nowe kameralne, 3-piętrowe budynki z garażami podziemnymi, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Klasyków 10 i będzie realizowana w 5 etapach. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2017 roku. W kwietniu ruszyła przedsprzedaż, w cenach od 5 900 zł za m2.

wyślij wiadomość

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Zgoda na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną

zadzwoń

Darmowa infolinia
Karolina Kędzierska
Kierownik sprzedaży
Paweł Muchowicz
Kierownik biura sprzedaży
Bożena Gorący
Specjalista ds. sprzedaży Nordic Mokotów
Jolanta Komar
Specjalista ds. sprzedaży Aroma Park
Mariusz Warakomski
Specjalista ds. sprzedaży Aroma Park
Zamknij
Zamknij