• Aktualności
  • 28.04.2017

Aroma Park z projektantem - Rusza przedsprzedaż mieszkań

Pracownia KAPS Architekci zaprojektuje Aroma Park, naszą nową inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu przywrócimy dawny blask jednemu z najważniejszych zabytków północnej Warszawy – zabytkowej drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

Projekt został wkomponowany w wyjątkowe miejsce na mapie Białołęki. Teren z XIX wiecznym rodowodem zawiera budynki historyczne o przeznaczeniu przemysłowym, wzniesione z cegły ceramicznej. Planowana inwestycja musi więc w naturalny sposób szanować to dziedzictwo. Ceglane elewacje i sylwety nowych budynków będą charakteryzować się prostą formą i oszczędnym operowaniem detalem, przez co łatwo wkomponują się w otoczenie – wyjaśnia Maciej Parysek, architekt z pracowni projektowej KAPS Architekci. Zagospodarowanie terenu zakłada wykorzystanie parkowego charakteru i podkreślenie historycznego dziedzictwa miejsca. Planowana jest aranżacja parku tematycznego wyposażonego w odrestaurowane elementy urządzeń przemysłowych, które zostaną wyeksponowane na terenie inwestycji graniczącej z Parkiem Henrykowskim – dodaje.

 

W ramach I etapu Aroma Park powstanie 79 mieszkań o średniej powierzchni 51 m2 (ponad 4 tys. m2 PUM). Budynki będą posiadać 4 kondygnacje naziemne i jedną podziemną, z 95 miejscami postojowymi, gotowymi do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych – informuje Joanna Lewandowska, Dyrektor Techniczny polskiego oddziału YIT. Uzyskaliśmy bardzo atrakcyjną strukturę mieszkań: 12 mieszkań 1-pokojowych o powierzchni od 27 m2 do 35 m2 , 32 mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 37 m2 do 56 m2, 32 mieszkania 3-pokojowe o powierzchni od 58 m2 do 77 m2 oraz 3 mieszkania 4-pokojowe o powierzchni od 94 m2 – dodaje.

 

O Aroma Park

 

Aroma Park to nowy projekt, w ramach którego YIT przywróci do świetności jeden z najważniejszych zabytków na północy Warszawy – drożdżownię Henryka Bienenthala. Historyczna zabudowa zostanie zrewitalizowana, dzięki czemu zabytkowa tkanka odzyska swój dawny blask. W istniejącą zabudowę harmonijnie wpiszą się nowe kameralne, 3-piętrowe budynki z garażami podziemnymi, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Klasyków 10 i będzie realizowana w 5 etapach. Rozpoczęcie prac budowlanych pierwszego etapu inwestycji planowane jest na IV kwartał 2017 roku. W kwietniu ruszyła przedsprzedaż, w cenach od 5 900 zł za m2.