• Aktualności
  • 07.06.2018

Forum Rynku Nieruchomości 2018 za nami

W dniach 7-8 czerwca 2018 roku odbyła się kolejna już edycja Forum Rynku Nieruchomości. Jest to jedna z najważniejszych konferencji związanych z rynkiem nieruchomości w Polsce, której uczestników ponownie gościł trójmiejski Sheraton Sopot Hotel. Podczas wydarzenia miejsce miało wiele wystąpień oraz pasjonujących paneli dyskusyjnych. Do udziału w jednym z paneli, w roli eksperta, został zaproszony również prezes zarządu YIT w Polsce - Tomasz Konarski.

Tomasz Konarski wziął udział w panelu, który zatytułowany był: Otwarcie rynku mieszkań na klienta zagranicznego. Czy nieruchomości mieszkalne w Polsce to tylko inwestycja?

Uczestnicy wspólnie dyskutowali i zastanawiali się nad tym, jaka jest aktualna sytuacja klienta zagranicznego na polskim rynku oraz co można zrobić, aby klient ten odgrywał w naszym kraju jeszcze większą rolę - poruszone zostały również struktury klienckiej czy ograniczeń kulturowych i prawnych. Nie bez znaczenia okazały się również stosowne zgody wydawane przez MSWiA. 

Innymi ważnymi kwestiami poruszonymi podczas tegorocznego Forum Rynku Nieruchomości były m.in.:

- Wnętrza sprzedają mieszkania, czyli w poszukiwaniu wartości dodanej w projektach mieszkaniowych.

- Wielka szansa mniejszych miast - inwestycje mieszkaniowe na rynkach lokalnych i mikro-rynkach.

- Oczekuj nieoczekiwanego! Minęło kilka miesięcy od wprowadzenia zakazu handlu w niedziele - czy ustawodawca może wprowadzić kolejne zmiany? Jak te, które już weszły w życie, wpłynęły na rynek inwestycyjny w Polsce?

Konferencje z cyklu "Forum Rynku Nieruchomości" to wydarzenia, podczas których polski rynek nieruchomości wykonuje skok do przodu. Cieszymy się, że możemy być ich częścią.