• Aktualności
  • 19.03.2019

YIT kupuje grunt na Bemowie. Powstanie ponad 600 mieszkań!

Fiński deweloper YIT konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce. Firma kupiła blisko 6-hektarową działkę w bardzo atrakcyjnej lokalizacji na warszawskim Bemowie, na której powstanie nowoczesne osiedle na ponad 600 mieszkań. Nowa inwestycja o nazwie Nordic Bemowo będzie realizowana w kilku etapach.

Świetne miejsce do zamieszkania

Jednym z największych atutów naszej nowej inwestycji jest bez wątpienia lokalizacja – osiedle Nordic Bemowo będzie położone niedaleko dwóch nowopowstających stacji II linii metra. Dzięki temu mieszkańcy będą mieli świetne połączenie z centrum miasta, żyjąc jednocześnie z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Bliskość Parku Górczewska, liczne sklepy oraz placówki oświatowe z pewnością czynią tę okolicę szczególnie przyjazną dla rodzin z dziećmi – mówi Marc Sadowski, dyrektor ds. rozwoju YIT w Polsce. – Popularność Bemowa jako dzielnicy mieszkaniowej rośnie ze względu na liczne inwestycje w tej części Warszawy. Okolica przyciąga też bliskością terenów zielonych. W wolnym czasie mieszkańcy mogą odpocząć w Parku Leśnym Bemowo, będącym częścią Puszczy Kampinoskiej czy w historycznym Forcie Bema. Na miłośników kultury i rozrywki czekają festiwale i imprezy plenerowe odbywające się na lotnisku Bemowo oraz wydarzenia cykliczne organizowane przez Bemowskie Centrum Kultury – dodaje Marc Sadowski.

 

Prace koncepcyjne oraz projektowe nad Nordic Bemowo już się rozpoczęły. Podobnie jak w przypadku swoich pozostałych inwestycji, YIT zamierza postawić na najlepsze fińskie standardy budownictwa oraz aranżacji przestrzeni. Mieszkańcy będą mogli liczyć na wysoką jakość wykonania, naturalne materiały, proekologiczne rozwiązania, a także strefy wspólne zaprojektowane z myślą o komforcie i integracji użytkowników.

 

Apetyt na Warszawę

YIT buduje w Warszawie już blisko 3 lata. Firma rozpoczęła od projektu Nordic Mokotów z 340 mieszkaniami u zbiegu al. Sikorskiego oraz ul. Pory. Obecnie realizuje ostatni budynek, w którym znajdą się 124 lokale. Postępują też prace na osiedlu Aroma Park, które powstaje na terenie historycznej drożdżowni Henryka Bienenthala. Ta nietuzinkowa lokalizacja zaoferuje ponad 400 mieszkań otoczonych bogatą zielenią. Obecnie realizowane są dwa pierwsze budynki ze 147 lokalami.

 

Fiński deweloper ma dalsze ambitne plany rozwoju w stolicy. To właśnie tutaj – u zbiegu ulic Postępu i Domaniewskiej – ma powstać największy w Europie co-living pod nazwą Smartti Mokotów. Dodatkowo, w bliskiej odległości, przy ul. Kłobuckiej 25, YIT zrealizuje osiedle mieszkaniowe Parkur Residence na 400 lokali.