• Aktualności
  • 12.09.2019

YIT rozwija swoją działalność w Polsce. Czas na Gdańsk.

Firma YIT kupiła bardzo atrakcyjną działkę objętą pozwoleniem na budowę o powierzchni około 1,55 ha, zlokalizowaną w pobliżu historycznego centrum Gdańska, w sąsiedztwie Europejskiego Centrum Solidarności. Fiński deweloper planuje zrealizować w tym miejscu swój pierwszy w Polsce projekt typu mixed-use. Inwestycja o powierzchni użytkowej blisko 40 000 m2 powstanie w kilku etapach.

Nowe miasto, nowy segment

W ciągu 4 lat działalności YIT w Polsce rozwijaliśmy pozyskane projekty mieszkaniowe i nabywaliśmy nowe, atrakcyjne działki pod realizację kolejnych inwestycji w Warszawie. W końcu nadszedł też czas na ekspansję terytorialną, którą będziemy realizować poprzez wejście na zupełnie nowy rynek. Wybraliśmy Gdańsk z uwagi na fantastyczne tempo rozwoju miasta i ogromny potencjał do dalszego działania. Chcemy tutaj zostać na dłużej. Obiekt typu mixed-use oznacza dla nas również rozwinięcie kompetencji o zupełnie nowy segment, jakim są powierzchnie biurowe – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

 

Dotychczasowa aktywność YIT w Polsce

Firma YIT jest obecna w Polsce od lipca 2015 roku. Do tej pory wszystkie projekty realizowała w Warszawie, rozpoczynając swoją działalność od budowy osiedla mieszkaniowego Nordic Mokotów w czerwcu 2016 roku. YIT ma w swoim portfolio ok. 3 000 mieszkań, z czego 300 zostało już ukończonych, a kolejnych kilkaset jest w trakcie realizacji.