• Aktualności
  • 06.11.2020

YIT gotowe do realizacji drugiego etapu Parkur Residence

Fiński deweloper YIT wybrał generalnego wykonawcę II etapu osiedla mieszkaniowego Parkur Residence. Przetarg wygrała firma Kalter, która jest odpowiedzialna również za realizację I fazy inwestycji. W ramach II etapu powstanie 116 nowych mieszkań. Prace budowlane ruszają już w listopadzie br. Ich zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2022 roku.

– Realizacja pierwszego etapu Parkur Residence przebiega z wyprzedzeniem w stosunku do przyjętego harmonogramu i już wkrótce planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie tej fazy inwestycji. Duże zainteresowanie mieszkaniami pozwala nam na uruchomienie budowy drugiego etapu. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z firmą Kalter, która udowodniła swój profesjonalizm w trakcie dotychczasowej, ponad rocznej współpracy – mówi Michał Dachowski, dyrektor techniczny YIT w Polsce.

 

Tu warto zamieszkać

Osiedle Parkur Residence mieści się przy ul. Kłobuckiej 25, tuż przy torze treningowym wyścigów konnych Służewiec. Cała inwestycja obejmuje ponad 400 mieszkań, które powstaną w trzech etapach. W pierwszym powstały 132 lokale. Mieszkańcy będą mogli odbierać klucze już na początku przyszłego roku. W drugim etapie powstanie 10-piętrowy budynek, w którym będzie 116 mieszkań, a także dwukondygnacyjny garaż podziemny na 126 miejsc postojowych.

 

Parkur Residence wyróżnia najwyższa jakość materiałów budowlanych, elegancka elewacja inspirowana fińskim stylem oraz nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, takie jak ładowarki do samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym czy punkty do zasilania urządzeń mobilnych na zewnątrz. Zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”, przestrzenie wspólne zostały podzielone na trzy części: strefę aktywności, w której można uprawiać sport, relaksu oraz socjalną – z polaną piknikową i miejscem na grilla. Dodatkowo, do dyspozycji mieszkańców będą ogrody na dachach, z których będzie się rozciągał piękny widok na panoramę miasta, a także prywatny park kieszonkowy.

 

Parkur Residence  powstaje w przyjaznej okolicy. W pobliżu znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, jednostki oświatowe oraz piękne tereny zielone, gdzie można spacerować, uprawiać sport oraz spędzać czas z rodziną.