• Aktualności
  • 03.03.2021

Rusza budowa osiedla Nordic Bemowo

Wybraliśmy generalnego wykonawcę pierwszego etapu osiedla Nordic Bemowo - wieloetapowej inwestycji, która zrealizowana zostanie w sąsiedztwie nowopowstającej stacji metra przy ulicy Lazurowej w Warszawie. Budowa pierwszego etapu rozpocznie się jeszcze w marcu. Docelowo w ramach osiedla powstanie blisko 600 mieszkań.

Rozpoczęcie współpracy z F.B.I. Tasbud S.A.

- W wyniku przetargu na generalnego wykonawcę, najlepsze warunki kontraktowe osiągnęliśmy z firmą F.B.I. Tasbud S.A. Przedmiotem zlecenia jest 97 mieszkań o metrażu od 26 do 128 m2, a także garaż podziemny na 129 miejsc postojowych. Jest to nasze pierwsze wspólne przedsięwzięcie i liczymy na to, że zaawocuje dobrą współpracą – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

 

Przestrzeń pełna równowagi

Nordic Bemowo powstanie na działce o powierzchni 6 ha. Jej zdecydowanym atutem jest lokalizacja. Teren leży pomiędzy dwoma stacjami nowopowstającej linii metra, co zapewni mieszkańcom dogodną komunikację z centrum miasta.

Nordic Bemowo wyróżni wysoka jakość zastosowanych materiałów, elegancka architektura inspirowana fińskim designem oraz nowoczesne, proekologiczne rozwiązania, takie jak ładowarki dla samochodów z napędem elektrycznym. Przestrzeń zaprojektowana została zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”, której przyświeca idea kreowania dedykowanych stref specjalnych, by zachęcać mieszkańców do integracji oraz spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nowa inwestycja Finów to również ogrody, przestronne tarasy oraz otwarty dla wszystkich, tętniący życiem plac miejski, który stanie się kulturalnym i towarzyskim sercem tej części Bemowa.

Za projekt odpowiedzialna jest czołowa polska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates, której koncepcja zwyciężyła w zorganizowanym przez inwestora konkursie.

Jesteśmy przekonani, że zaproponowana przez nasze studio koncepcja sprawi, że Nordic Bemowo będzie jakościowym uzupełnieniem dla tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Cała inwestycja charakteryzuje się starannie przemyślaną architekturą i wyborem najlepszych rozwiązań materiałowych. Projekt został dodatkowo uzupełniony przez nasz zespół o rozbudowany program funkcjonalny, którego „sercem” jest integrujący wszystkich użytkowników osiedla plac miejski. Mam ogromną nadzieję, że już niedługo dla wielu klientów Nordic Bemowo będzie miejscem, które nazywać będą Domem przez duże D – dodaje Marek Kuryłowicz, prezes zarządu Kuryłowicz & Associates.