• Aktualności
  • 21.05.2021

Safety Week - łączymy siły z F.B.I. TASBUD i wspólnie promujemy bezpieczeństwo na budowie

Wspólnie z Grupą F.B.I. TASBUD, dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa na budowie, aktywnie włączyliśmy się w międzynarodowe wydarzenie Safety Week. Przygotowaliśmy szereg aktywności dla pracowników na terenie budowy Nordic Bemowo w Warszawie.

Safety Week to wydarzenie realizowane co roku na wszystkich kontynentach. Jest to część strategii podnoszenia świadomości i skutecznego wdrażania kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach. Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie jest sprawą oczywistą, choć nie zawsze łatwą przy dużej ilości pracowników. Wspólnie z Grupą F.B.I. TASBUD pokazaliśmy, jak w ciekawy i przystępny dla pracowników sposób propagować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia.

 

Podczas wydarzenia, które odbyło się na budowie Nordic Bemowo przy ulicy Lazurowej, przygotowano szereg atrakcji, w tym interaktywne pokazy instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy odbył się również  konkurs, gdzie uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. powerbanki czy parasole. O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na budowie, przypominali także przedstawiciele obu Grup.

 

- Dzięki Safety Week uświadamiamy sobie, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Poprzez budowanie świadomości, angażowanie pracowników oraz działania prewencyjne możemy zapobiegać zagrażającym życiu wypadkom na placach budowy. Takie wydarzenie jak dzisiejsze pomaga identyfikować potencjalne niebezpieczeństwa, a także odpowiednio reagować na nie w przyszłości. Warto podkreślić, że zdobyta wiedza np. z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego czy udzielania pierwszej pomocy przyda się nie tylko na placu budowy, ale również w życiu codziennym. - wyjaśniał Michał Dachowski, Dyrektor Techniczny YIT Development.

 

W Grupie Kapitałowej F.B.I. TASBUD o bezpieczeństwo dbamy codziennie, mamy je we krwi. W zakresie bhp obowiązują nas najwyższe standardy, opracowane wewnątrz Grupy, a kultura bezpieczeństwa przez lata zakorzeniła się w świadomości naszych pracowników. Mimo, iż statystyki pokazują, że wypadków na naszych budowach nie ma, pomimo ich licznej ilości , co jest powodem do dumy,  warto nieustannie przypominać o zachowaniu właściwych postaw, aby utrzymać ten stan. Nasi pracownicy mieli okazję między innymi odświeżyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, sprawdzić jakie działania podjąć podczas inscenizowanych akcji ratunkowych, tak aby w przypadku realnego zagrożenia, kiedy działa się w warunkach stresu, zareagować szybko i skutecznie, co może uratować czyjeś życie. Jednym z celów dzisiejszego wydarzenia jest spowodowanie, aby wszystkie osoby były mocno zaangażowane w dzisiejsze wydarzenie i promowły jak najlepsze praktyki także poza budową. - podkreślał dr inż. Andrzej M. Czapczuk, V-ce Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD.