• Aktualności
  • 08.11.2022

YIT rozwija swoją działalność w Polsce. Debiut w Krakowie, kolejne działki w Warszawie i Gdańsku

W tym roku nabyliśmy dwie działki w Krakowie, rozpoczynając tym samym ekspansję na kolejnym lokalnym rynku w Polsce. Dodatkowo zakupił tereny pod inwestycje w miastach, w których był już obecny – Warszawie i Gdańsku.

W tym roku nabyliśmy dwie działki w Krakowie, rozpoczynając tym samym ekspansję na kolejnym lokalnym rynku w Polsce. Dodatkowo zakupił tereny pod inwestycje w miastach, w których był już obecny – Warszawie i Gdańsku. Wejście do Krakowa jest elementem długofalowej strategii rozwoju firmy.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów br. polski oddział YIT wzbogacił się łącznie o ponad 80 tys. mkw. powierzchni użytkowych mieszkań (PUM) i 1800 lokali. Firma zakupiła dwa grunty na ponad 700 mieszkań w Krakowie, dwa kolejne w Warszawie na ok. 600 mieszkań, a w Gdańsku trzy lokalizacje na ok. 500 mieszkań.

Zakup nowych gruntów, również w Krakowie, to efekt strategicznych decyzji YIT podjętych z dużym wyprzedzeniem. Niezmiennie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji koncentrując uwagę na największych miastach Polski. Po ustabilizowaniu pozycji w Warszawie oraz Gdańsku przyszedł czas na stolicę Małopolski, która dzięki swojemu potencjałowi oraz wspaniałej historii idealnie wpisuje się w naszą wizję rozwoju – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Wyzwania i sukcesy

Oprócz zabezpieczenia gruntów pod przyszłe inwestycje, YIT kontynuuje również budowę już rozpoczętych, oryginalnych projektów. Przykładem jest wielofunkcyjny obiekt Żurawie w Gdańsku, który od połowy 2021 roku powstaje na działce przy ul. Nowomiejskiej. W pierwszym etapie znajdą się 243 mieszkania w eleganckim i nowoczesnym budynku, którego wygląd będzie nawiązywał do stoczniowych żurawi, fal i wydm. Za koncepcję odpowiedzialny jest profesor Rainer Mahlamäki, autor wielokrotnie nagradzanego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Zgodnie z harmonogramem przebiegają także prace na placu budowy ostatniego etapu stołecznego osiedla Parkur Residence. W zlokalizowanym na Służewcu budynku znajdą się 162 mieszkania, a pierwsi lokatorzy odbiorą klucze do swoich lokali jeszcze w tym roku.

W październiku ruszyła również budowa ostatniego etapu inwestycji Aroma Park na warszawskiej Białołęce, który nosi nazwę Aroma Park Lofty. YIT nada nowe życie budynkom dawnej gorzelni drożdżowej, rewitalizując trzy zabytkowe obiekty wchodzące w skład historycznego obszaru – Fabrykę, Stary Magazyn oraz Willę Fabrykancką. Powstanie także nowy budynek, wpisujący się w industrialny charakter otoczenia. Projekt obejmuje łącznie 170 mieszkań i loftów, a zakończenie jego realizacji planowane jest drugi kwartał 2024 roku.

Informacje dotyczące mieszkań w dotychczasowej ofercie YIT dostępne są na stronie www.yit.pl