• Aktualności
  • 18.12.2023

Finał akcji wypożyczania choinek za nami!

16 grudnia odbył się finał akcji wypożyczania choinek, zorganizowanej przez gdański Zakład Utylizacyjny, której partnerem był fiński deweloper YIT.

16 grudnia odbył się finał akcji wypożyczania choinek, zorganizowanej przez gdański Zakład Utylizacyjny, której partnerem był fiński deweloper YIT. W tegorocznej edycji dostępnych było 260 drzewek – wszystkie znalazły swój dom na Święta. Wydarzenie połączone było ze zbiórką charytatywną na konto Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”, do której trafiło blisko 36 tys. zł. Równolegle podczas finału zebrano wiele potrzebnych rzeczy dla podopiecznych organizacji.

Choinki to nie wszystko

Wypożyczenie jednego z 260 świerków kłujących wiązało się z wpłatą w wysokości minimum 70 zł na rzecz Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”. Gdańszczanie okazali się niezwykle hojni. W ciągu kilku dni zarezerwowano wszystkie dostępne choinki oraz zebrano aż 35 710 zł – to blisko 10 tys. zł więcej niż w roku ubiegłym. Kwota ta zostanie przeznaczona na wyremontowanie wolier, w szczególności woliery rozlotowej, będącej ostatnim etapem rehabilitacji i przygotowania ptaków do powrotu na wolność. Podczas finału akcji zebrano też dwa pełne kosze artykułów, niezbędnych do codziennej opieki nad dzikimi zwierzętami.

image5qpx.png

Święta w duchu eko

YIT po raz drugi wsparł Zakład Utylizacyjny w Gdańsku w organizacji akcji wypożyczania choinek. Jej celem było również umożliwienie gdańszczanom przeżycia Bożego Narodzenia w sposób ekologiczny, zgodnie z koncepcją Gospodarki Obiegu Zamkniętego i less waste.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy być częścią tak wyjątkowej akcji. Dbałość o środowisko naturalne, idea less waste, Gospodarka Obiegu Zamkniętego - to podejście do życia, które jest bardzo bliskie YIT. Wsparcie gdańskiego Zakładu Utylizacyjnego było więc dla nas oczywistym wyborem, szczególnie, że w stolicy Pomorza jesteśmy obecni już od dłuższego czasu. Tym małym gestem chcieliśmy pokłonić się nie tylko przyrodzie, ale również lokalnej społeczności – komentuje Andrzej Gorgoń, dyrektor marketingu YIT w Polsce.

20231216-ZuChoinki2023_-46.jpg

Choinki, które zostaną zwrócone w dobrym stanie, trafią do szkółki roślin na terenie naszego zakładu. Przez cały rok będziemy się nimi opiekować, tak by na kolejne święta znowu mogły trafić do wypożyczalni i do domów gdańszczan. Te z choinek, które nie będą nadawały się do szkółki, trafią zaś do kompostowni. Zamienią się tam w polepszacz gleby, czyli nasze Czarne Złoto Ogrodników. Nasza akcja pokazuje w praktyczny sposób idee Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Każdy z nas może wybierać rozwiązania, które służą środowisku naturalnemu – mówi Grzegorz Orzeszko, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Oprócz YIT, partnerem akcji jest też Agencja Engine oraz firma Sii.