• Aktualności
  • 28.11.2023

Firma YIT zrealizowała ponad 500 lokali dla sektora PRS w Polsce

W ciągu dwóch lat wybudowaliśmy i przekazaliśmy funduszowi Nrep ponad pół tysiąca lokali na wynajem w Warszawie.

 

Firma YIT wydała funduszowi Nrep 116 mieszkań w ramach II etapu osiedla Parkur Residence w październiku 2022 roku, ponad 100 lokali wchodzących w skład I etapu Nordic Bemowo w kwietniu 2023 roku oraz 280 jednostek mieszkalnych w projekcie Smartti Mokotów we wrześniu 2023 roku.

- Trzy projekty położone w trzech warszawskich dzielnicach (Ursynów, Bemowo i Mokotów) oraz ponad 500 lokali na wynajem wybudowanych w ciągu dwóch lat to dowód zaangażowania i kompetencji YIT w przygotowaniu i realizacji najwyższej jakości projektów mieszkaniowych. Rynek PRS jest wyzwaniem dla dewelopera, ze względu na formę finansowania, wykończenie lokali i specyfikę współpracy z funduszami. Udowodniliśmy, że z sukcesem możemy temu podołać – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

    

Mieszkania do wynajęcia zbudowane przez YIT

Osiedle Parkur Residence znajduje się przy ul. Kłobuckiej na stołecznym Ursynowie. Jego cechą charakterystyczną jest otwarty taras na dachu, dostępny dla wszystkich mieszkańców, z którego rozpościera się widok na Warszawę i pobliski tor wyścigów konnych Służewiec. Okolica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, zaś w niedalekiej odległości znajduje się m.in. Galeria Mokotów oraz dzielnica biznesowa. Projekt od grudnia 2022 roku wynajmowany jest przez Nrep pod marką Lett Kłobucka.

3_YIT_Nrep_Lett Kłobucka_taras wypoczykowy.jpg

Inwestycja Nordic Bemowo, stanowiąca kwintesencję fińskiego stylu i podejścia do życia, zlokalizowana jest przy ul. Lazurowej. Atutem osiedla jest unikalny projekt, wyróżniający go na tle innych zabudowań w okolicy. Obszar ten zyskuje na popularności dzięki bliskości rozwijającej się infrastruktury transportowej – w tym metra, terenom zielonym, a także niezbędnym udogodnieniom dla mieszkańców. Projekt od maja 2023 roku wynajmowany jest przez Nrep pod marką Lett Lazurowa.

4_YIT_Nrep_Noli Mokotow_część wspólna.png

Trzecia inwestycja znajduje się u zbiegu ulic Domaniewskiej i Postępu. Wynajmowana jest przez Nrep pod marką Noli Mokotow. 

- Noli Mokotow jest pierwszym projektem co-livingowym Nrep w Polsce. W ramach tej lokalizacji powstało 280 pokoi typu studio z aneksami kuchennymi i balkonami. To koncept oferujący usługi zakwaterowania krótko- i długoterminowego, łączący domową wygodę z hotelowymi udogodnieniami. Pierwsi goście pojawili się w Noli Mokotow już w listopadzie br. i mogą skorzystać dodatkowo z przestrzeni wspólnych, takich jak kuchnia i jadalnia, taras na dachu, pokoje filmowe, pralnia, siłownia, przestrzenie coworkingowe, sale konferencyjne, restauracja. W ramach zakwaterowania gościom zapewniony jest dedykowany zespół hostów, obsługa techniczna i usługi sprzątania – poinformowała Marta Karteczka, Head of Operations, Serviced Living Poland w NREP.