• Aktualności
  • 21.08.2023

Spokojny Mokotów – nowa inwestycja YIT w Warszawie

Rozpoczęliśmy budowę oraz sprzedaż naszego najnowszego projektu – Spokojnego Mokotowa, który zrealizowany zostanie przy ul. Polskiej w Warszawie. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 154 lokale mieszkalne. Generalnym wykonawcą jest Techbau, a zakończenie prac budowlanych zaplanowano na czwarty kwartał 2024 roku.

 

- Spokojny Mokotów to kolejna inwestycja, która zasila w tym roku portfolio YIT. Myśląc o przyszłych mieszkańcach, konsekwentnie tworzymy nowoczesne oraz funkcjonalne przestrzenie do życia, które, zgodnie z fińską filozofią projektowania, zapewnią najwyższą jakość, pełen komfort i wygodę w zrównoważonym wydaniu. Esencję tego podejścia stanowi nasz nowy projekt przy ul. Polskiej w Warszawie – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.

Pierwszy etap Spokojnego Mokotowa to trzy budynki, w których łącznie powstaną 154 mieszkania o powierzchni od 26 do 103 m², zlokalizowane na 4 kondygnacjach naziemnych. W parterze znajdą się również dwa lokale usługowe. Mieszkańcy otrzymają do dyspozycji podziemny parking z miejscami umożliwiającymi ładowanie samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, zaś całość wyróżniać będzie unikatowy design, a także szereg rozwiązań proekologicznych, które znajdą swoje zastosowanie na terenie osiedla.

Planowana inwestycja obejmie w całości łącznie ok. 300 mieszkań. Prowadzić będzie do niej nowa droga, która powstanie wraz z biegiem realizacji projektu.

Spokojny_Mokotów_aerial_YIT.jpg

 

Miejsce do spokojnego życia

Wszystkie przestrzenie wspólne Spokojnego Mokotowa zostały zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”, która odpowiada na współczesne potrzeby lokalnej społeczności i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu poprzez udostępnienie mieszkańcom przemyślanych i atrakcyjnych części wspólnych. Na terenie osiedla powstaną m.in. strefa ciszy z miejscem do jogi oraz hamakami i ławkami, miejsce do zabaw i uprawiania sportu, a także przestrzeń przeznaczona do wspólnej integracji – strefa społeczna.

Otoczenie inwestycji jest bogate w tereny zielone, w tym Łachę Siekierkowską, a także liczne placówki edukacyjne, handlowe czy gastronomiczne. Bliskość Alei Józefa Becka oraz Alei Polski Walczącej umożliwi z kolei łatwy dojazd zarówno do pozostałych dzielnic Warszawy, jak i okolicznych miejscowości.