• Aktualności
  • 10.07.2023

Wielki triumf YIT podczas European Property Awards

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu European Property Awards otrzymaliśmy pięć nagród. Tym samym nasza firma stała się pierwszym deweloperem mieszkaniowym w Polsce, który może pochwalić się taką liczbą wyróżnień zdobytych jedocześnie w tym międzynarodowym wydarzeniu.

 

Jury konkursu nagrodziło dwa realizowane przez YIT projekty – gdańską inwestycję Żurawie oraz powstające w Warszawie osiedle Aroma Park. Żurawie zdobyły statuetki w kategoriach Residential Property, Mixed Use i Development Marketing, natomiast Aroma Park wyróżniono w ramach Residential Renovation, jak również Residential Property.

imagenez4.png

­- Czujemy się wyjątkowo docenieni pięcioma nagrodami zdobytymi w renomowanym konkursie European Property Awards. To dla nas duża motywacja do realizacji zarówno obecnych, jak i kolejnych projektów w Polsce. Cieszymy się tym bardziej, że jury doceniło nasze unikatowe inwestycje, które nie tylko oferują wyjątkowe przestrzenie do życia, lecz również, a może przede wszystkim, nawiązują do historii oraz lokalnych tradycji. Poszanowanie przeszłości, a także dziedzictwa kulturowego miejsca, przejawiające się m.in. w przemyślanych i oryginalnych elementach architektonicznych, jest kluczową ideą, którą kierujemy się przy realizacji obydwu inwestycji – mówi Anna Chodor, dyrektorka przygotowania inwestycji w YIT Polska.

yit_żurawie_1.jpg

 

Topowe projekty YIT w Polsce

Żurawie – inwestycja typu mixed-use, zlokalizowana na terenie Młodego Miasta w Gdańsku, została zaprojektowana z myślą o przyszłych mieszkańcach oraz lokalnej społeczności. Jej koncepcja opiera się na industrialnym charakterze, który obejmuje między innymi takie elementy architektury, jak ceglane elewacje – formą i kompozycją nawiązujące do hal stoczniowych oraz panele aluminiowe na wyższych kondygnacjach, które nawiązują zarówno do metalicznych konstrukcji statków, jak i charakterystycznych portowych żurawi. Za projekt odpowiadają światowej sławy fiński architekt, profesor Rainer Mahlamäki, autor wielokrotnie nagradzanego Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie, a także polskie pracownie Latergrupa Architekci oraz GCK Architekci.

yit-1920x1080-v1.jpg

Z kolei Aroma Park to pierwszy tego typu projekt YIT w Polsce, obejmujący rewitalizację historycznych obiektów, znajdujących się przy ul. Klasyków w Warszawie. Inspiracją do powstania osiedla była historia przemysłowej Białołęki. W ramach inwestycji YIT odnawia pozostałą po dawnej gorzelni Henryka Bienenthala zabytkową zabudowę – Willę, Magazyn i Fabrykę, w których powstaną klimatyczne lofty, oraz Portiernię – obecnie biuro sprzedaży. Projekt obejmuje też realizację kilku nowych obiektów z mieszkaniami, które swoim stylem architektonicznym wpisują się w szczególny charakter całego projektu. Za jego historyczną aurę odpowiadają m.in. charakterystyczne ceglane elewacje, polichromie, okna z historycznymi podziałami oraz elementy wyposażenia dawnych zakładów działających na terenie nieruchomości, które zostaną wkomponowane w części wspólne budynków. Koncepcja osiedla powstała na deskach kreślarskich pracowni KAPS Architekci.

blobid2.jpg