• Aktualności
  • 19.03.2024

Debiut YIT w Krakowie. Rusza budowa i sprzedaż inwestycji Portowa Zabłocie

YIT rozpoczyna realizację swojej nowej inwestycji Portowa Zabłocie. Jest to nasz pierwszy projekt w stolicy Małopolski. Powstający przy ul. Portowej budynek poszerzy krakowską ofertę mieszkaniową o blisko 160 mieszkań. Zakończenie prac, realizowanych przez generalnego wykonawcę – Erbud, planowane jest na IV kwartał 2025 r. Wraz z rozpoczęciem budowy ruszyła sprzedaż mieszkań.

- Rozpoczęcie realizacji naszej pierwszej inwestycji w Krakowie to niezwykle ważny krok w rozwoju YIT w Polsce. Cieszymy się, że zaczynamy od tak znakomitej lokalizacji i zarazem mocno wierzymy w to, że klienci docenią nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także naszą kulturę, fińskie korzenie oraz wartości, którymi kierujemy się podczas projektowania i budowy naszych projektów mieszkaniowych – mówi Tomasz Konarski, prezes YIT w Polsce.

Pierwsza inwestycja YIT w Krakowie

Portowa Zabłocie powstaje w jednym etapie, w ramach którego wybudowanych zostanie 156 mieszkań na 8 kondygnacjach naziemnych. W parterze przewidziano lokale usługowe, a mieszkańcy otrzymają do dyspozycji miejsca parkingowe zlokalizowane w garażu podziemnym. Dokładny adres inwestycji to ul. Portowa 45, tuż obok nowo planowanej szkoły podstawowej.

YIT_Portowa_Zabłocie_2.png

Budynek wyróżnią eleganckie cegły i szlachetny tynk o betonowej strukturze, które w połączeniu z ciepłymi, drewnianymi elementami w loggiach i stolarce okiennej, nadadzą mu wyjątkowy charakter. Nabywcy mieszkań mogą spodziewać się podwyższonego standardu inwestycji, a z mieszkań na ostatnich piętrach będzie rozpościerał się widok na Wisłę oraz zielone bulwary.

Przyszli mieszkańcy Portowej będą mieli do dyspozycji także przestrzenie wspólne, zaprojektowane zgodnie z autorską koncepcją YIT „More Life in Yards”. W ich obrębie stanie duży stół, podesty, ławki, a także wiata na rowery oraz stojaki rowerowe.

Autorem projektu jest krakowska pracownia architektoniczna UCEES.

 Zabłocie, czyli historia otoczona kulturą

Niewątpliwym atutem inwestycji jest jej lokalizacja. Oprócz świetnego położenia, mapa Zabłocia charakteryzuje się bogatą ofertą kulturalną. W pobliżu ul. Portowej znajduje się wiele muzeów, takich jak Fabryka Emalia Oskara Schindlera, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka oraz Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka.

Otoczenie inwestycji stanowią także liczne placówki edukacyjne i medyczne, punkty gastronomiczne oraz sklepy. Ponadto zaledwie kilkanaście minut spaceru dzieli przyszłych mieszkańców Portowej od stacji kolejowej Kraków Zabłocie.