• Smart living
  • 20.12.2023
  • 7834 wyświetleń

Alternatywny sylwester. Pięć sposobów na przywitanie Nowego Roku w mieszkaniu

Sylwestrowa noc to czas, który większość z nas chce spędzić w iście imprezowym stylu. Coraz częściej jednak decydujemy się przywitać Nowy Rok we własnych czterech kątach. Jak zorganizować niezapomnianego sylwestra w mieszkaniu? Poniżej znajdziesz pięć alternatywnych pomysłów.

 

„W jaki sposób zamierzasz spędzić tegorocznego sylwestra?” – na to pytanie odpowiedzieli uczestnicy badania przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski pod koniec ubiegłego roku. 55 proc. respondentów wskazało, że tę noc spędzi w domu z najbliższymi, 15 proc. badanych również miało spędzić sylwestra w domu, ale we własnym towarzystwie, a 14 proc. zdecydowało się na domówkę u siebie lub u znajomych. Zaledwie 2 proc. ankietowanych wybierało się na sylwestra na zorganizowaną imprezę, np. w klubie.

Ankietowani przyznali, że zmiany spowodowane są pandemią, w trakcie której izolowaliśmy się w domach i unikaliśmy tłumów. Przyzwyczajenia z tego okresu zostały z nami na dłużej, co przejawia się m.in. w sposobie, w jaki organizujemy sylwestrowe zabawy. Jak pokazują badania, znacznie chętniej spędzamy wieczór w domu, na spokojnych spotkaniach z bliskimi. Nie musimy jednak witać Nowego Roku na kanapie. Wystarczy podejść do tego wyzwania z dozą kreatywności.

 

Sylwestrowe domowe kino

Nie ma nic lepszego niż wieczór spędzony z kulturą. Chcesz stworzyć wyjątkowy sylwestrowy nastrój? Zapytaj bliskich, których zapraszasz na sylwestra, jaki gatunek filmowy lubią najbardziej. Jeśli odpowiedzi znacznie różnią się od siebie, przeprowadź w grupie głosowanie. W taki sposób wylosujesz filmowy temat przewodni, do którego później dobierzesz odpowiednie produkcje.

1_cut.jpg

Zadbaj o wyjątkowy nastrój. Zamiast wyświetlać filmy na telewizorze, wyposaż się w rzutnik. Wtedy ty i twoi gości poczujecie się jak w kinie. Na podłodze ułóż kilka mniejszych i większych poduszek oraz zostaw dla każdego ciepły koc. Postaraj się, aby oświetlenie było subtelne. Nie wyłączaj całkiem światła. Jeśli szykujesz całonocny maraton filmowy, nie możesz dopuścić do tego, by oczy twoje i twoich gości zmęczyły się od jasnego światła ekranu. Postaw w sferze kinowej świece oraz lampki LED z ciepłym oświetleniem.

Nie zapominaj o jedzeniu. Na stole połóż typowe kinowe przekąski – popcorn, chipsy, nachosy z sosem serowym oraz gazowane napoje. Świetnym pomysłem jest także odwzorowanie potraw, jakie razem z gośćmi zobaczycie na ekranie. Niech każdy z zaproszonych przyniesie jedną pozycję z listy, którą zaczniecie jeść, gdy filmowy bohater sięgnie po swoją porcję.

 

Przywitaj Nowy Rok w przebraniu

Przebierana zabawa to idealny sposób na przywitanie Nowego Roku. Raz na jakiś czas warto puścić wodze fantazji i założyć na siebie strój ulubionej postaci z filmu, serialu lub szeroko pojętej popkultury. Przed imprezą ustal z gośćmi jeden motyw przewodni. Umówcie się, że przebierzecie się za postacie z filmów i komiksów Marvela, bohaterów bajek Disneya czy ustalcie motyw lat 80. lub 90. Możliwości są nieograniczone!

2_cut.jpg

Możesz przygotować też dedykowaną playlistę oraz ozdobić wnętrza zgodnie z tematyką twojej imprezy. Nie musisz zamieniać jej w huczną domówkę. Postaw na przyjemną i spokojną posiadówkę z przyjaciółmi. Czas umilą różne gry – od planszówek, przez kalambury, po quizy. Jako gospodarz ułóż wcześniej pytania, które będą krążyć wokół wybranej wspólnie tematyki imprezy. Z tak zaplanowanym wieczorem z pewnością wszyscy będą bawić się wyśmienicie.

 

Wystawna kolacja z przyjaciółmi

Jesteś miłośnikiem dobrej kuchni? Zaproś przyjaciół na wystawną sylwestrową kolację. Przygotuj ją od podstaw. Najpierw zaplanuj wspólnie potrawy, które zaserwujesz. Możesz wybrać kulinarny motyw przewodni, np. kuchnię polską, śródziemnomorską, bałkańską, orientalną albo mieszaną. Wybierz się na zakupy, a później, w sylwestrową noc, zabierz się za gotowanie. Nie bój się poprosić o pomoc – potrawy przyrządzone w gronie bliskich osób smakują najlepiej!

3_cut.jpg

Elegancki charakter nadasz wydarzeniu przy pomocy odpowiednich ozdób na stół. Rozłóż dekoracyjny bieżnik, postaw na nim czarną lub białą zastawę i kilka świec na środku. Obok talerzy ustaw kieliszki na szampana w stylu vintage ze złotymi akcentami. Do szkła dodaj adresatki, dzięki czemu naczynia nie pomylą się twoim gościom. Celebruj wspólnie spędzone chwile przy pysznym jedzeniu i spokojnej, nastrojowej muzyce.

 

Domowe SPA w sylwestra

Domowe SPA kojarzy się głównie z leniwym wylegiwaniem się w wannie oraz pielęgnacją skóry. Nic bardziej mylnego, bo SPA to głównie relaks. Jeśli zaplanujesz go w towarzystwie, będzie znacznie bardziej jakościowy. Co ważne, taka forma spokojnej rozrywki jest doskonała zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jest też świetnym sposobem na zakończenie roku.

4_cut.jpg

Niech każdy z gości zabierze ze sobą wygodne ubrania – zestawy dresowe, piżamy lub inne komfortowe zestawy. Zanim razem z gośćmi zasiądziesz na sofie, przygotuj zdrowe przekąski z warzyw i owoców. Zaparz herbatę lub przygotuj koktajle z naturalnych składników. Nawilż powietrze dyfuzorami z dodatkiem olejków eterycznych. Włącz relaksacyjną muzykę. Przygotuj też listę zabiegów, które wykonacie wspólnie z gośćmi. Najlepiej sprawdzą się maseczki na twarz i dłonie czy peelingi. Zapomnij o codziennych zmartwieniach i odpocznij w gronie najbliższych we własnym SPA.

 

Noc pełna wspomnień

Nowy Rok to czas podsumowań, dlatego warto powspominać w gronie znajomych ostatnie 12 miesięcy i podzielić się z innymi swoimi najciekawszymi przygodami. Jak przygotować taki wieczór? Zacznij od rozmów z twoimi gośćmi. Zastanów się, jakie wydarzenia warto przedstawić w szerszym gronie. Mogą to być wspólnie celebrowane okazje, podróże czy szalone wieczory spędzone z przyjaciółmi. Spisz te pomysły i zrób z nich multimedialną prezentację urozmaiconą o zdjęcia i nagrania.

5_cut.jpg

W sylwestrową noc zbierz bliskich przy stole lub na kanapie. Wspólnie obejrzyjcie prezentację, wymieńcie się opiniami i przytoczcie anegdoty, które towarzyszyły poszczególnym wydarzeniom. Porozmawiajcie o tym, jakie plany macie na nadchodzący rok. Być może zainspirujecie się wzajemnie lub zorganizujecie wspólne aktywności. Z całą pewnością będziecie świetnie się bawić, wspominając najciekawsze momenty z minionych miesięcy.

Sposobów na spędzenie sylwestra jest wiele. Jeśli nie chcesz świętować ostatniej nocy w roku w tradycyjny sposób na imprezie, wybierz alternatywne pomysły. Podczas ciekawych spotkań zorganizowanych w domu twoi goście będą bawić się wyśmienicie. Pamiętaj, by celebrować ten wyjątkowy czas w indywidualnym stylu.