• Smart living
  • 11.07.2019
  • 1993 wyświetleń

Balkon - Twój pokój na świeżym powietrzu

Zakup i urządzenie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie, które wymaga wielu ważnych decyzji. Skupieni na aranżacji swojego wymarzonego M i wyborze najlepszych rozwiązań często zapominamy o balkonie. A przecież to dodatkowy metraż, który możemy wykorzystać na różne sposoby.

 

Relaks na powietrzu

Balkon to przede wszystkim idealne miejsce do odpoczynku na powietrzu, zwłaszcza w ciepłe dni. Zaaranżujmy więc tutaj swoją małą strefę relaksu. Idealnie nadają się do tego lekkie składane meble, takie jak leżak, na którym możemy się opalać czytając ulubioną książkę, lub stolik z krzesłami, przy którym możemy zjeść drobny posiłek. Przed nadmierną ekspozycją na słońce ochroni nas pół parasol lub elektryczne markizy wyposażone w czujnik pogodowy. Markizy rozwijają się automatycznie przy nadmiernym nasłonecznieniu, a zwijają, gdy wieje silny wiatr.

 

Miejski ogródek

Nic tak nie upiększa i nie ożywia balkonu, jak kwiaty. Najlepiej sprawdzą się rośliny, które szybko się rozrastają i kwitną przez cały sezon, takie jak fuksje czy pelargonie. Możemy nawet pokusić się o stworzenie mini zagajnika – małe sosenki czy brzózki będą działać na nas kojąco. Na balkonie możemy też uprawiać zioła oraz niektóre warzywa i owoce. Masz mało czasu lub wyjeżdżasz na dłuższy urlop? Zainwestuj w automatyczną konewkę lub inteligentne doniczki zasilane bateriami, którymi można zarządzać przy pomocy aplikacji mobilnej. W ten sposób zapewnisz swoim roślinom regularne podlewanie odpowiednią ilością wody.

 

W romantycznym nastroju

Zapewne każdy pamięta romantyczne sceny z książek czy filmów odgrywające się na balkonie. Aby zbudować odpowiedni nastrój w letni wieczór, zadbaj o dodatkowe oświetlenie. Najlepiej wybrać aranżacje wykorzystujące nowoczesne technologie pozwalające na zdalne sterowanie przy użyciu aplikacji lub na automatyczne wygaszanie gdy zapomnimy wyłączyć światło wychodząc z mieszkania. Zapewni nam to nie tylko oszczędności i wygodę, ale i dodatkowe bezpieczeństwo. Gasnące i zapalające się światła sprawią wrażenie jakby ktoś był obecny w mieszkaniu, zniechęcając tym samym potencjalnych włamywaczy. Na balkon świetnie sprawdzą się też bezprzewodowe lampy ładowane energią słoneczną.

Pamiętaj o zabezpieczeniu

Balkon często służy nam jako praktyczne miejsce przechowywania różnych rzeczy. Jeśli chcesz lepiej chronić swoją prywatność, wykorzystaj osłonę balkonową, najlepiej z oddychającej tkaniny. Atutem takiego rozwiązania jest także dodatkowe zabezpieczenie przed wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli mamy małe dziecko lub zwierzę, warto pomyśleć o blokadzie na okna i drzwi balkonowe, zamocowaniu na nich klamek z kluczykiem lub zamontowaniu siatki. Przy okazji zwiększy to ochronę mieszkania przez złodziejami, podobnie jak rolety antywłamaniowe czy system zdalnego monitoringu.

Skontaktuj się

Masz dodatkowe pytania? Chcesz umówić się na spotkanie? Napisz lub zadzwoń.

Jestem zainteresowana/y otrzymywaniem informacji marketingowych o promocjach i ofertach YIT. Wyrażam zgodę na otrzymywanie od YIT Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (00-105), przy ul. Twarda 18, informacji handlowej o promocjach i ofertach pocztą elektroniczną, zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2019.123 ze zm.).

Zadzwoń

Bezpłatna infolinia
Zamknij