• Design
  • 07.11.2022
  • 3123 wyświetleń

Modna łazienka w 2023 roku. Te trendy w aranżacji wnętrz będą hitem

Stylowe wnętrza wpływają na nasze samopoczucie. Znacznie lepiej funkcjonujemy w mieszkaniach, które są schludne i prezentują się nienagannie. Najlepsi designerzy na świecie wskazują, że w nadchodzącym sezonie dominować będą style aranżacji inspirowane naturą i ponadczasowymi materiałami. Wykorzystane zostaną jednak w zupełnie nowych, zaskakujących odsłonach.

 

Modna łazienka w kolorach ziemi

W nadchodzącym sezonie aranżacyjnym dominować będą przede wszystkim beże i brązy. Warto więc wybrać płytki oraz armaturę, która jest w kolorach ziemi, czyli zestawie zawsze modnych i eleganckich barw. Nie należy się przy tym bać łączenia ze sobą różnych odcieni. Ochry doskonale wyglądają w zestawieniu z jasnymi beżami. Brązy, w zależności od intensywności koloru, sprawdzą się w połączeniu z niemal każdą inną barwą. Pamiętaj jednak, aby zachować spójność we wnętrzach.

Wykorzystanie beżów i brązów w stylizacji łazienek ma podkreślić przywiązanie designerów do natury oraz materiałów, które można pozyskać w sposób zrównoważony. Dlatego świetnym dopełnieniem pomieszczeń w kolorach ziemi będą kafelki z motywem roślinnym. Wybrać można także niezwykle modne od kilku sezonów płytki z kamienia naturalnego lub materiałów, które go imitują. Marmur, trawertyn czy onyks zdobi kafelki, nadając im pożądany obecnie naturalny wygląd. Brązowa lub beżowa aranżacja pozwala stworzyć w łazience dowolny klimat i nadać aranżacji własnego, niepowtarzalnego stylu.

 

Natura na pierwszym miejscu

Wykańczając łazienkę w przyszłym roku, postaw na powrót do natury. Trend zauważyć można zwłaszcza w motywach botaniki i roślinności oraz w formie oryginalnych dekorów przedstawiających różne elementy fauny i flory. Uchwycona na płytkach przyroda wprowadza we wnętrza mieszkania spokój, harmonię oraz poczucie bezpieczeństwa. Właśnie na takim odbiorze najbardziej zależy twórcom ceramiki i armatury. Chcą zwrócić uwagę odbiorców na to, jak ważnym elementem życia jest dom. To niezastąpiona ostoja i miejsce, w którym możemy odpocząć.

Naturę można przemycić do łazienki za sprawą kamienia i drewna. Oba materiały stanowią inspirację do tworzenia ceramicznych płytek lub gresu drewnopodobnego. Druga z opcji doskonale sprawdzi się w przedpokoju, kuchni, łazience czy sypialni. Prezentują się naturalnie i wyróżniają niewymuszoną elegancją. Sprawiają też, że wnętrza są bardziej przytulne. Niezaprzeczalną zaletą gresu jest to, że można z powodzeniem ozdobić nim zarówno ściany, jak i podłogi.

Kamień pasuje najbardziej do industrialnych wnętrz kojarzonych z nowoczesnymi loftami. Materiał jest od lat ulubieńcem architektów. Wyróżnia go bowiem niezwykła prostota designu, ale też maksymalna funkcjonalność. Nie zawsze łatwo go jednak zastosować w wykańczaniu mieszkania. Jest masywny i może w łatwy sposób przeciążyć efekt końcowy aranżacji. Jeśli chcesz zatrzymać we wnętrzu industrialny charakter, wykorzystajcie płytki, które doskonale oddają piękno naturalnego kamienia.

 

Ponadczasowa elegancja

Hitem w wystroju łazienek w 2023 roku będą kamienie półszlachetne i minerały. Pomieszczenia nabiorą dzięki nim naturalnej prezencji, wyrazistości oraz elegancji. Najciekawszym wyborem będą płytki z intensywnymi spękaniami w zaskakujących kolorach – błękitnym, jasnoróżowym czy szafirowym. Modne łazienki urozmaicą różnorodne wzory onyksu. W tym przypadku również nie trzeba obawiać się nudy i przewidywalności. Naturalny materiał wyróżnia się niezwykle dynamicznym wzorem. Ozdobi ściany, podłogi i może posłużyć jako wykończenie łazienkowych mebli.

Niezmiennie od kilku sezonów wnętrza przystrajane będą klasycznym marmurem. Kontrastowe czarne i białe płytki, które do tej pory były wyznacznikiem stylu, odsunięte zostaną na dalszy plan. Prym będę wiodły oryginalne wariacje dotyczące marmuru. Największe uznanie architektów zyskały nietuzinkowe płytki łączące ten szlachetny surowiec z rdzawymi elementami, imitującymi żywicę. Jednym z hitów nadchodzącego sezonu wnętrzarskiego jest patagonia. Ta odmiana białego kwarcytu powstaje w większości z drobnych kryształów kwarcu pod wpływem wysokiej temperatury i ciśnienia. Naturalne tworzywo nadaje wnętrzom elegancji. Jest też wszechstronne oraz niezwykle trwałe.

Nie jest tajemnicą, że trendy w aranżacji wnętrz ulegają zmianie. W każdym sezonie designerzy wprowadzają nowe, modne dodatki i style wykończenia wnętrz. Są też rozwiązania, które cieszą się nieustającym zainteresowaniem, opierając się upływowi czasu. Do takich należą płytki wielkoformatowe. Służą zarówno amatorom stawiającym pierwsze kroki w wykończeniu własnej łazienki, jak i doświadczonym architektom wnętrz. Wielkie formaty nadają pomieszczeniom wyjątkowego wyglądu. Skromna, nieskomplikowana w projekcie łazienka zyskuje dzięki nim nowoczesnego wyrazu.

 

Funkcjonalność podstawą modnej łazienki

Pandemia sprawiła, że zaczęliśmy zwracać większą uwagę na praktyczne i funkcjonalne rozwiązania pomagające zachować czystość, w tym także higienę osobistą oraz tą dotyczącą najbliższego otoczenia. Nowe doświadczenia wykorzystano do aranżacji nowoczesnych i modnych łazienek.

Efektem tych działań jest coraz częstsze wykorzystywanie bezdotykowej armatury. Pomaga ona ograniczyć kontakt fizyczny z urządzeniami sanitarnymi, a tym samym zmniejsza ryzyko przenoszenia się wirusów i bakterii. Bezdotykowe armatury nie przypominają tych wykorzystywanych w miejscach publicznych. Są stylowo zaprojektowane i posiadają zaawansowane technologicznie czujniki ruchu.

Ciekawym rozwiązaniem są także nowoczesne toalety smart, które mają wbudowane nowoczesne systemy samoczyszczące oraz automatycznie zamykaną klapę. Bezdotykowo można także spuścić w nich wodę. To bardzo higieniczne i wygodne rozwiązanie. Większość armatury projektowanej w przyszłym roku będzie mieć obłe, przyjemne dla oka kształty. Ich twórcy coraz częściej decydują się na tworzenie urządzeń sanitarnych w zaskakujących kolorach. Czerwona, granatowa czy butelkowa zieleń armatury przełamie monochromatyczne i klasyczne wnętrza.