• Design
  • 06.04.2024
  • 2352 wyświetleń

Najmodniejsze meble do salonu w 2024 roku. Sprawdź, jak urządzić wyjątkową przestrzeń do relaksu

Bieżące trendy wnętrzarskie podpowiadają, jak aranżować wnętrza, aby wyglądały modnie i stylowo. Jeśli nie planujesz remontu, a chcesz odświeżyć salon oraz dodać mu nowoczesnego charakteru, wybierz meble, które znajdują się na liście najmodniejszych elementów wyposażenia. W taki sposób możesz szybko zmienić wygląd niemal każdego pomieszczenia, w tym również pokoju dziennego.

 

Salon to serce mieszkania. W tym pomieszczeniu spotykają domownicy, spędzają wolny czas, odpoczywają czy oddają się ulubionym zajęciom. Modne i odpowiednie do ich potrzeb wyposażenie salonu wpływa na poziom komfortu. Dlatego ważne jest, aby podejść do kwestii zmian mebli w tym pomieszczeniu z gotowym planem. Nie wiesz, w jakim kierunku poprowadzić zmiany? Zaznajom się koniecznie z trendami meblarskimi, które obowiązują w 2024 roku.

 

Bliżej natury

W 2024 roku natura będzie głównym źródłem wnętrzarskich inspiracji. Formy i materiały bliskie przyrodzie bez większego problemu zastosujesz także w meblach. Wystarczy, że wybierzesz przedmioty wykonane z litego drewna. Modne będą zwłaszcza modele w surowym, minimalistycznym designie, pozbawione dodatkowych ozdobników i warstw farby. Sosna, bambus, dąb, mahoń, jesion, heban – wybierz rodzaj drewna, który najlepiej pasuje do aranżacji pokoju dziennego.

Meble_do_salonu_trendy_2024 (1).jpg

Ciekawie i stylowo prezentować się będą drewniane regały oraz stoliki. Te meble będą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem projektantów wnętrz w 2024 roku. Wielofunkcyjne regały z łatwością zaadaptujesz do swoich potrzeb, stawiając na nich niezbędne do codziennych zajęć przedmioty. Możesz wypełnić szafki książkami, dokumentami czy estetycznymi dekoracjami, które dodatkowo wpłyną na walory estetyczne salonu. Wybierz meble modułowe, zestawiaj je dowolnie i staraj się rozbudowywać tak, aby pasowały do wnętrza i pozwalały na przechowywanie wszelkich potrzebnych rzeczy.

Tę samą zasadę zastosuj w przypadku stolików. Modele uniwersalne z rozkładanym lub podnoszonym blatem przystosujesz do różnych zadań – od jedzenia wspólnych posiłków, przez ugoszczenie odwiedzających cię bliskich, po pracę na wygodnej kanapie. Wybierając stolik ze schowkiem, zapewnisz sobie natomiast dodatkowe miejsce do przechowywania. Zdecyduj się na stolik w wersji mobilnej z kółkami, a będziesz swobodnie przestawiać mebel tam, gdzie chcesz z niego korzystać.

 

Zaokrąglone kształty

Na fali popularności naturalnych form wyrósł trend projektowania mebli o organicznych kształtach, wyróżniających się rzeźbiarską i pełna wdzięku estetyką. Dlatego wybierając meble do salonu w tym roku, warto postawić na sofy, krzesła i fotele o zaokrąglonych kształtach. Takie meble wniosą do pomieszczenia atmosferę relaksu, przytulności oraz harmonii. Popularnością cieszą się zwłaszcza fotele muszelki i okrągłe pufy, które pełnią również funkcje ottomanów.

Meble_do_salonu_trendy_2024 (2).jpg

Aranżacje pokoju dziennego dopełnij okrągłym stolikiem kawowym oraz komodą o zaokrąglonych krawędziach. Takie meble są nie tylko modne, ale także znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie są zakończone ostrymi rogami, o które łatwo się uderzyć. W wyborze elementów wyposażenia w takim kształcie nie musisz się ograniczać. Obła kanapa, regały, stolik i pasujące do zestawu fotele będą doskonale się dopełniać. W tym przypadku nie ma mowy o przesadzie.

 

Meble sprzyjające wypoczynkowi

2024 rok to czas, podczas którego wzrośnie znaczenie trendu slow life, polegającego na życiu „tu i teraz”, w spokoju i bez pośpiechu. Stworzenie salonu sprzyjającego wypoczynkowi to jeden z kroków do osiągnięcia domowej harmonii. Warto postawić na jasne barwy mebli, przytulne tkaniny i opływowe oraz geometryczne kształty dekoracji.

Centralną częścią salonu jest sofa. To właśnie na niej najczęściej odpoczywamy, dlatego warto zadbać o to, by była ona dobrze dobrana do naszych potrzeb oraz stylu. W tym roku wśród najmodniejszych modeli, zgodnych z trendem slow life, znajdują się geometryczne narożniki i kanapy. Modele na nóżkach prezentują się lekko i nowocześnie, ale coraz większą uwagę poświęca się sofom „chmurom”, czyli modułowym kompletom wypoczynkowym, łatwym do przearanżowania i niezwykle wygodnym. Prym wiodą kanapy tapicerowane sztruksem, wełną, lnem oraz tkaniną typu bouclé. Takie modele nadają przytulności i ciepła wnętrzom. Materiały są dosyć odporne na ścieranie oraz łatwe w czyszczeniu.

Meble_do_salonu_trendy_2024 (3).jpg

Tworząc salon sprzyjający wypoczynkowi, przemyśl dobór mebli. Sprawdzą się krzesła o delikatnej konstrukcji oraz podnóżki czy skrzynie do przechowywania, wykonane z plecionki, nadającej wnętrzu swojskiego charakteru. Możesz zaaranżować także specjalną strefę relaksu, w której postawisz meble pasujące do twojego hobby – szafkę RTV, szeroki regał mieszczący wszystkie książki lub eleganckie, składane biurko.


Modern retro na topie

Jeśli zastanawiasz się, w jakim konkretnym stylu urządzić swój salon, to trendy meblarskie na 2024 rok mogą ci pomóc w podjęciu decyzji. W najbliższych miesiącach stawiać będziemy na klasykę w unowocześnionym wydaniu. Aranżując wnętrza, poczujemy nostalgię za minionymi dekadami i zainspirujemy się nimi, aby stworzyć całkiem nowe i ciekawe zestawienia.

Stylem, który połączy to, co najlepsze z przeszłości, z tym, co nowoczesne, jest modern retro. To nic innego jak współczesna interpretacja klasyki z dodatkiem nowych materiałów i współczesnego wzornictwa. Dlatego na topie będą meble inspirowane latami 50., 60. i 70. – zwłaszcza klasyczne kredensy, zestawy stołów i krzeseł oraz bufetów utrzymanych w stylistyce retro. W salonie sprawdzą się charakterystyczne modele foteli w stylu Chierowskiego. Ten kultowy design jest kwintesencją polskiego designu epoki PRL-u. Oryginalne kształty oraz ciekawe wykończenia foteli typu 366 wniosą do wnętrza świeżość i lekkość.

Meble_do_salonu_trendy_2024 (4).jpg

Modny salon w 2024 roku to wnętrze, w którym panuje harmonia, a domownicy mogą w nim bez przeszkód odpoczywać. Stwórz aranżację, która będzie sprzyjać relaksowi, sięgając po najnowsze trendy. Wybierz meble nawiązujące materiałami i designem do natury lub minionych dekad, stawiając na przedmioty wykonane z drewna lub w miłych dla oka obłych kształtach. Połączenie stylu retro z nowoczesną formą pozwoli ci urządzić ponadczasowy, stylowy pokój dzienny.