• Wokół nas
  • 01.09.2020
  • 1188 wyświetleń

Aktywnie w okolicy Parkur Residence

Osiedle mieszkaniowe Parkur Residence, poza eleganckim designem inspirowanym fińskim stylem oraz otwartymi ogrodami na dachach, wyróżnia jeszcze bardzo dogodna lokalizacja na granicy Mokotowa i Ursynowa, tuż przy torze treningowym wyścigów konnych Służewiec. Warto poznać tę okolicę, ponieważ znajduje się tu  wiele miejsc, w których można ciekawie i aktywnie spędzić czas. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów.

 

Wyścigi Konne Służewiec

To numer jeden na naszej liście, ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie Parkur Residence znajduje się tor treningowy, a w odległości zaledwie dwóch kilometrów jest tor wyścigów konnych Służewiec. To właśnie od tego miejsca zaczerpnęliśmy nazwę naszej inwestycji – parkur to plac, na którym odbywają się konkurencje jeździeckie. Emocjonujące gonitwy przyciągają nie tylko samych warszawiaków, ale także turystów z całej Polski i zagranicy. Dodatkową atrakcję stanowią konkursy na najlepszy strój z epoki czy najpiękniejszy kapelusz, które towarzyszą najważniejszym zawodom konnym. Ponadto służewieckie „miasteczko wyścigowe”, którego historia sięga 1938 roku, jest uznawane za perłę europejskiej i światowej „architektury hippicznej” (hipodromy, czyli obiekty przeznaczone do wyścigów konnych, były znane już w starożytnej Grecji). Poza głównymi atrakcjami, odwiedzających zachwyca okoliczne budownictwo, a także wszechobecna zieleń.

Chcesz sam spróbować jazdy konnej? Na terenie Toru Służewiec działa Szkolny Klub Jeździecki „Poland Park”. Obecnie trwają zapisy na sezon zimowy 2020. Klub ma pełną ofertę jeździecką, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, na każdym poziomie zaawansowania.

Jeździec na koniu.jpeg

 

Park Romana Kozłowskiego z Kopą Cwila

Nieco dalej, bo około 2,5 kilometra od osiedla Parkur Residence, znajduje się idealne miejsce na odpoczynek, spacery oraz aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, czyli Park im. Romana Kozłowskiego. Na powierzchni ponad 8,6 ha mieści się największy sztuczny szczyt Ursynowa zwany Kopą Cwila, o wysokości 108 m n.p.m., oraz takie atrakcje, jak plac zabaw, siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa czy stoliki do ping-ponga i gier planszowych. Miłośnikom przyrody polecamy ścieżkę edukacyjną na górce, która przebiega przez łąkę kwietną. Przechodząc nią można podziwiać różne gatunki roślin oraz krzewów stanowiących miejsce żerowania dla wielu gatunków ptaków i owadów. Celem łąki jest przywrócenie gatunków rzadkich i odtworzenie zanikającego typu ekosystemów na wzór High Line w Nowym Jorku czy Parku Mile End w Londynie.

 

Park Jurajski

Tuż obok, po drugiej stronie ul. Wawrzyńca Surowieckiego, natkniesz się na prawdziwy raj dla najmłodszych – plac zabaw Olkówek, który nazywany jest też Parkiem Jurajskim. Na powierzchni 3,5 tys. m2 stworzono miejsce w klimacie wykopaliska archeologicznego, gdzie dzieci mogą bawić się w otoczeniu zabawkowych dinozaurów i udawać archeologów wykopując szkielet wielkiego stwora z piaskownicy, w której zasypane są jego „szczątki”. To z pewnością jeden z bardziej nietypowych placów zabaw w Warszawie.

 

Park Dolina Służewiecka

Masz ochotę na dłuższy spacer? Wybierz się do Parku Dolina Służewiecka, który znajduje się w odległości zaledwie 3 km od naszej inwestycji. Park został zaprojektowany razem z osiedlem Służew nad Dolinką w latach 70. i do dziś jest świetnym miejscem dla pobliskich mieszkańców do treningu czy długich przechadzek, również z czworonożnymi przyjaciółmi. 22,8 ha terenów zielonych i stawów to obszar także bardzo cenny pod kątem przyrodniczym. W Parku Dolina Służewiecka żyją rzadkie gatunki zwierząt, takie jak ropucha mazowiecka czy świerszcz wielki. Swoje gniazda zakłada tu także aż 35 gatunków ptaków.

Dolinka.jpg

 

Skok na trampolinę

Jeśli potrzebujesz większej dawki adrenaliny, ale pogoda za oknem uniemożliwia aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, zabierz rodzinę lub znajomych do Hangaru 646, przy ul. Domaniewskiej 37A. Na powierzchni 2,5 tys. m2 będziesz mógł skorzystać z prawie 80 różnych trampolin. Odnajdą się tutaj zarówno początkujący, jak i profesjonaliści. Pamiętaj, że konieczna jest wcześniejsza rezerwacja na stronie obiektu i zakup biletu online. Każde wejście to 60 minut świetnej, intensywnej zabawy!

 

Dom Kultury KADR

Z kolei tym, którzy chcą rozwijać swoje pasje artystyczne, polecamy Dom Kultury KADR na warszawskim Mokotowie. W jego ofercie znajduje się bogata paleta zajęć z różnych bloków tematycznych, takich jak teatr, taniec, muzyka, ruch, rozwój czy sztuki wizualne. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku, ponieważ Dom Kultury KADR nastawiony jest na prowadzenie grup zajęciowych w kilku kategoriach wiekowych. DK regularnie organizuje także dodatkowe atrakcje, jak np. warsztaty dla dzieci i młodzieży z szermierką rekreacyjną bądź bezpłatne warsztaty rozwoju osobistego dla kobiet pod nazwą „Kobiece wieczory”.

Yoga_solo.jpeg