• Wokół nas
  • 27.02.2020
  • 586 wyświetleń

Przewodnik po Białołęce

Białołęka kojarzy się przede wszystkim z ciszą i spokojem, ale ta dzielnica Warszawy ma do zaoferowania znacznie więcej. Jeśli jesteś przyszłym mieszkańcem Aroma Park czy Domu Mehoffera, albo rozważasz zakup mieszkania w tej części miasta, sprawdź nasz przewodnik po okolicy.

 

Idealne miejsce do uprawiania sportu

Na Białołęce znajdziesz wiele ścieżek rowerowych i terenów zielonych, dlatego to świetnie miejsce do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Dodatkowo warto zajrzeć do Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Światowida 56. Znajdziesz tam m. in. siłownię, kort tenisowy, boisko piłkarskie oraz basen. Centrum sportowe ma również drugi obiekt przy ul. Strumykowej 21, w którym znajduje się sala ćwiczeniowa, hala sportowa oraz ścianka wspinaczkowa. Po wyczerpującym treningu możesz zrelaksować się w saunie lub podczas masażu w gabinecie odnowy biologicznej.

 

Zabawa na wysokości

Jesteś miłośnikiem sportów ekstremalnych? A może nawet o tym nie wiesz? Spróbuj skoków Dream Jump w Centrum Sportów 2Wieże przy ul. Kupieckiej 10. To opatentowana technika wykorzystująca liny dynamiczne i bloczek, dzięki czemu czas skoku jest znacznie bardziej wydłużony niż w przypadku bungee. W ofercie dostępnych jest kilka rodzajów Dream Jump, które różnią się m. in. dystansem skoku czy wykorzystywanym sprzętem. A wszystko to z oprawą świetlną i dźwiękową. Na życzenie możesz otrzymać dokumentację swoich wyczynów na filmie. Centrum Sportów 2Wieże otwarte jest przez cały tydzień w godzinach 11:00-19:00. W dni robocze konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna.

 

Zakupowe szaleństwo

Co prawda na Białołęce znajduje się kilka galerii handlowych, jednak niewątpliwie najlepszym miejscem na większe zakupy jest Galeria Północna zlokalizowana przy ul. Światowida 17. Swoją garderobę możesz uzupełnić buszując po wielu sklepach, butikach i pop-up store’ach. Do wyboru masz ich aż 200. Galeria oferuje również ponad 20 punktów gastronomicznych i 11-salowe kino Cinema City. W przerwie między zakupami możesz też odpocząć w ogrodzie na dachu ze skate parkiem oraz siłownią plenerową. Galeria co jakiś czas organizuje także przeróżne wystawy. Aktualna „Wystawa Gigantów” prezentuje świat bezkręgowców. Otwarta jest codziennie do 29 marca. W soboty oraz dni powszednie odwiedzisz ją w godzinach 10:00-22:00, a w niedziele (również niehandlowe) od 10:00 do 21:00.

 

Czas na spacer

Białołęka znana jest ze swoich rozległych terenów zielonych. Tuż przy naszej inwestycji Aroma Park znajduje się Park Henrykowski. Idealne miejsce do relaksu, zorganizowania pikniku z rodziną czy spaceru z psem na specjalnie wydzielonym wybiegu. Ty i twój czworonożny przyjaciel z pewnością pokochacie także las w Choszczówce. To idealne miejsce, aby wyciszyć się na łonie natury. Jeśli natomiast szukasz miejsca do zabawy dla swoich dzieci na powietrzu, zabierz je do Parku Picassa. Znajdziesz tam place zabaw i jedną z najdłuższych tyrolek w Warszawie.

Spacer możesz połączyć ze zwiedzaniem. Miłośnikom historii i przyszłym mieszkańcom Domu Mehoffera szczególnie polecamy zespół dworski Mostowskich. Zabytek z przełomu XVIII i XIX wieku znajduje się na terenie parku krajobrazowego nad Wisłą przy ul. Mehoffera 2. Do kompleksu budynków należą: drewniany dwór, pałacowa oficyna i budynek gospodarczy. Obiekty udostępnione są dla zwiedzających w pierwsze soboty miesiąca.

 

Kulturalna Białołęka

Wystawy, występy i dobre kino. To wszystko znajdziesz w Białołęckim Ośrodku Kultury, którego oferta skierowana jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Oprócz licznych zajęć dla najmłodszych, takich jak „Studio Przedszkolaka”, BOK oferuje Białołęckie Wieczory Jazzowe, liczne spektakle teatralne czy „Kino na boku”, w którym wyświetlane są produkcje niekomercyjne o wysokich walorach artystycznych. Ośrodek udostępnia także miejsce o nazwie „3 pokoje z kuchnią”, gdzie lokalna społeczność może uzyskać wsparcie w realizacji własnych pomysłów i organizacji różnego rodzaju wydarzeń.