• Wokół nas
  • 12.08.2019
  • 330 wyświetleń

Wakacje w Warszawie? Sprawdź, jakie atrakcje czekają na ciebie na Mokotowie

Wakacje trwają w najlepsze, a dobra pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli nie macie możliwości, aby wyjechać na kilka dni za miasto, mamy dla was kilka propozycji. Zwłaszcza z myślą o mieszkańcach Nordic Mokotów przygotowaliśmy krótką listę atrakcji, jakie czekają na warszawiaków w sierpniu na Mokotowie i w okolicach.

 

Kino pod chmurką

Na pewno wielu z nas lubi oglądać filmy albo seriale. W końcu co może być lepszego od leniwego wieczoru przy Netfliksie, żeby zrelaksować się po całym dniu pracy? Na przykład wieczór przy filmie pod gołym niebem! Przez całe wakacje w Warszawie trwa impreza „Filmowa Stolica Lata” i codziennie odbywają się projekcje rozmaitych filmów, które można obejrzeć leżąc wygodnie na trawie lub siedząc w samochodzie. Dla przykładu, 17 sierpnia na parkingu przy TVP będzie można zobaczyć film „Baby Driver”. Filmy o przeróżnej tematyce będą wyświetlane w ponad trzydziestu miejscach w całym mieście aż do 6 września. Warto więc skorzystać, dopóki jest okazja i dopisuje pogoda.

 

Sport to zdrowie

Wiele osób obiecuje sobie, że w wakacje zaczną trenować. Jednak, jak wiemy, z postanowieniami różnie bywa i bardzo często zapał okazuje się słomiany. Pomóc w zachowaniu samodyscypliny może akcja #GORunning. W każdą sobotę w godzinach 9:30-10:30 w Galerii Mokotów odbywają się darmowe treningi biegowe pod czujnym okiem trenera, które z pewnością wycisną z człowieka siódme poty i zmotywują do dalszej pracy nad sobą. Dołączyć może każdy bez względu na swój poziom zaawansowania, a jedyne rzeczy, jakie trzeba zabrać to wygodne ubranie i buty do biegania. Wolisz coś bliżej? W okolicy Nordic Mokotów znajdziesz siłownię Zdrofit, siłownię outdoorową oraz tereny zielone idealne do jazdy na rowerze.

 

Rolkowy zawrót głowy na torze Stegny

Siłownia czy bieganie to aktywności, które nie są twoją mocną strona? A co powiesz na rolki? Stegny, to nie tylko tor łyżwiarski. W sezonie wakacyjnym zamienia się w raj dla rolkarzy – tych młodszych i starszych, początkujących i bardziej zaawansowanych. Jazda na rolkach może przynieść wiele korzyści – zarówno zdrowotnych, jak i wizualnych (czy wiesz, że podczas godzinnej jazdy możesz spalić nawet 300 kalorii?). Przekonaj się sam. Tor działa codziennie od godz. 8:00 do zmierzchu.

 

Jazz w Parku Dreszera

Dla koneserów muzyki jazzowej oraz wszystkich, którzy lubią po prostu się zrelaksować przy miłych dźwiękach, ciekawe mogą się okazać koncerty w Parku Dreszera. Wydarzenie „Dreszer Jazz” zaczęło się już na początku lipca, ale trwać będzie również w sierpniu. Dom Kultury w dzielnicy Mokotów 17 i 24 sierpnia na plenerowe koncerty prowadzone przez Jacka Gintowta. Wstęp jest zupełnie darmowy, więc czemu by nie spędzić miło czasu wśród zieleni i kojących melodii?

 

Klasycznie na trawie

Skoro już jesteśmy w temacie muzyki, to warto wspomnieć o innej ciekawej akcji. W ramach wydarzenia Klasycznie na trawie będzie można bezpłatnie posłuchać koncertu w wykonaniu orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jacka Kaspszyka. W programie Uwertura do opery „Halka” Stanisława Moniuszki oraz II Symfonia D-dur op. 73. Johannesa Brahmsa. Koncert odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 12:00 w Królikarni przy ul. Puławskiej.

Mamy nadzieję, że któraś z propozycji przypadła wam do gustu lub chociaż dodała inspiracji, aby aktywnie spędzić wolny czas. Wakacje wiecznie trwać nie będą, więc życzymy, abyście wykorzystali te ciepłe sierpniowe dni jak najlepiej.