• Wokół nas
  • 15.01.2020
  • 280 wyświetleń

Zimowe atrakcje w okolicy inwestycji YIT

Tegoroczna zima na razie nas nie rozpieszcza. Choć brak śniegu nie wszystkim pozwala w pełni cieszyć się urokami tej pory roku, nie oznacza, że musimy siedzieć w domu. Zachęcamy do korzystania z atrakcji w okolicy naszych osiedli mieszkaniowych. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

 

Szaleństwo na lodzie…

Jedną z najpopularniejszych zimowych aktywności jest jazda na łyżwach. Mieszkańcy Nordic Mokotów niemal po sąsiedzku mają jedno z najpopularniejszych lodowisk w Warszawie – Tor Łyżwiarski Stegny. To świetne miejsce, żeby pojeździć rekreacyjnie ze znajomymi czy rodziną lub rozpocząć profesjonalną naukę. Ślizgawka publiczna działa od 19:00 do 21:00 w dni powszednie oraz od 12:00 do 20:00 w wybranych przedziałach godzinowych w weekendy. Do Ośrodka Stegny blisko będą mieli też mieszkańcy naszych nowych inwestycji – Nordic Sadyba oraz Parkur Residence, które obecnie są w budowie.

 

… i na stoku

Nie wyobrażasz sobie zimy bez nart czy snowboardu? Wybierz się do Wilanowa. Co roku pod koniec stycznia otwierany jest tu Snowpark ze sztucznym stokiem. Miejsce powstało głównie z myślą o miłośnikach freestyle’u, czyli pokonywania różnych przeszkód na torze. Stok działa od 12:00 do 21:00, a wejście jest bezpłatne. Na płaskim terenie działa plac zabaw dla dzieci, na którym mogą się uczyć ewolucji na nartach i desce.

Dla najmłodszych zimą nie ma lepszej zabawy niż zjeżdżanie z górki na sankach. W Warszawie można znaleźć wiele mniejszych lub większych górek saneczkowych, m.in. na Stegnach, w Dolinie Służewieckiej czy na Nowodworach (w okolicy, gdzie powstanie nasza nowa inwestycja – Dom Mehoffera). Potrzeba tylko śniegu.

 

Nie tylko sporty zimowe

Jeśli nie jesteś fanem typowo zimowych sportów, ale nie masz ochoty siedzieć w domu pod kocem, proponujemy zapoznać się z ofertą okolicznych OSiR-ów czy domów kultury. Dla mieszkańców Aroma Park doskonałym pomysłem na zabawę ze znajomymi może być park trampolin Jump Arena przy ul. Marywilskiej 44.

Z kolei przyszli lokatorzy Parkur Residence będą mieli bardzo blisko do Domu Kultury KADR, w którym odbywają się przeróżne warsztaty, koncerty, spektakle, pokazy filmów czy kobiece wieczory.

 

Ładna pogoda – idziemy na spacer

W YIT staramy się zawsze wybierać miejsca zlokalizowane w pobliżu terenów zielonych. Mieszkańcy Aroma Park mają po sąsiedzku Park Henrykowski. To świetne miejsce na spacer, zwłaszcza z czworonożnym przyjacielem. Znajdziesz tam długie alejki i specjalnie wydzieloną strefę do zabawy z psami. Z kolei z osiedla Nordic Mokotów, a w przyszłości także Parkur Residence, szybko dostaniesz się do Parku Dolina Służewiecka, który rozciąga się wzdłuż urokliwego Potoku Służewieckiego. Dodatkowo w pobliżu znajduje się nowoczesny dom kultury o wyjątkowej architekturze. Być może uda ci się przy okazji trafić na ciekawy spektakl lub wystawę. Możesz pomyśleć też o regularnych zajęciach. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie – od najmłodszych po seniorów.

Jeśli masz więcej czasu, polecamy Królewski Ogród Światła przy pałacu w Wilanowie. Wystawa jest otwarta codziennie w godzinach 16:00-21:00 do 23 lutego. Za niewielką opłatą możesz podziwiać niezwykłe, świetlne instalacje przy akompaniamencie muzyki klasycznej.

 

Ciepłe miejsce na zimne wieczory

Jesteś zmarzluchem? Weź przykład z Finów i skorzystaj z dobrodziejstw sauny. Intensywne rozgrzanie pomoże Ci się odprężyć i oczyścić organizm z toksyn, zwiększy twoją odporność oraz ochotę na aktywność fizyczną. W Warszawie jest wiele miejsc oferujących zabiegi w saunie, zarówno suchej (fińskiej), jak i mokrej. Znajdziesz je między innymi w pobliżu Nordic Mokotów oraz Aroma Park.