#YITzrównoważonemiasta

                                                              Naszym działaniom, niezmiennie, przyświeca misja: Więcej życia w zrównoważonych miastach. Coraz bardziej skupiamy się na atrakcyjnym otoczeniu, bogatej infrastrukturze handlowo-usługowej, dobrej jakości budynku oraz łatwym dostępie do transportu publicznego. Dążymy zatem do rozwijania przestrzeni miejskiej, uwzględniając zarówno potrzeby ludzkie, jak i środowiskowe. Stawiamy na działania proekologiczne, naturę oraz unikatowe przestrzenie wspólne.

     

           

  

                                                                                                                    

                                                                                                                     

Nasze działania

TROSKA O FLORĘ

Kochamy naturę dlatego podczas realizacji inwestycji, zamiast wycinać drzewa - staramy się je przesadzać. Wiemy jak ważną rolę, odgrywają m.in. przy osłabianiu efektu tzw. miejskiej wyspy ciepła czy nawilżeniu zapylonego powietrza w mieście. Mając to na uwadze, w ramach projektu Aroma Park przesadziliśmy łącznie 21 drzew. Do akcji zatrudniliśmy profesjonalną firmę, która udziela gwarancji przyjęcia się drzew w nowym miejscu oraz dba o rośliny przez następne lata.

ROWEROWNIE I ŚCIEŻKI ROWEROWE

Badania przeprowadzone na zlecenie Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP) wskazały, że zmiana środka komunikacji z samochodu na rower pozwala zaoszczędzić 150g CO2 na kilometr. Dzięki temu rowery są uznawane za jedne z najbardziej przyjaznych środowisku sposobów na przemieszczanie się po mieście.

Prócz zalet prośrodowiskowych jazda na rowerze pozytywnie wpływa na nasze zdrowie

Chcąc wesprzeć rowerzystów w naszych inwestycjach, tworzymy rowerownie i okoliczną infrastrukturę drogową, która często uwzględnia ścieżki rowerowe.

TERENY ZIELONE NA NASZYCH INWESTYCJACH

Projektując nasze inwestycje, staramy się zaplanować na ich obszarze tereny zielone, dzięki którym przyszli mieszkańcy będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu tuż pod swoimi oknami.

Jednym z projektów, którego obszar zielony będzie stanowił, aż 40% terenu inwestycji jest Aroma Park Lofty. Prócz historycznej zabudowy zaplanowaliśmy tam boisko do buli, plac zabaw, tężnię solankową, strefy jogi oraz relaksu, gdzie mieszkańcy pod starodrzewami będą mogli odpocząć od zgiełku miasta.

            

Każdy z naszych projektów jest unikatowy, dlatego dobierane do nich rozwiązania są różne. Udogodnienia dostępne w wybranych inwestycjach można znaleźć w naszej aktualnej ofercie mieszkań:

Aktualna oferta YIT

Technologia białego dachu na budynkach

trzyszbowe okna.pngTrzyszybowe okna

materiały z rozbiórek.pngMateriały z rozbiórek wykorzystujemy do m.in. podbudowy dróg

LED.pngŚwiatła LED z czujnikami ruchu w częściach wspólnych

inwestycja brownfiled.pngInwestycje brownfield

prefabrykaty.pngPrefabrykowane elementy

System of Registration of Contaminated Sites.pngGrunty pod inwestycje weryfikowane w SRCS

zbiorniki retencyjne.pngZbiorniki retencyjne na wodę

Przestrzegamy wskaźnika EP

tereny zielone.png25% terenów większości inwestycji to obszary zielone

ładowarki samochodowe.pngSamochodowe ładowarki elektryczne

segregacja.pngKontenery do segregacji śmieci

               

 Obszary naszych działań