• Wybór mieszkania
  • 10.11.2020
  • 2789 wyświetleń

4 powody dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera

Mieszkanie od dewelopera czy z rynku wtórnego? To dylemat każdej osoby planującej zakup nieruchomości. Jest to decyzja na wiele lat, a niekiedy nawet całe życie, dlatego warto dobrze się zastanowić. Dlaczego jednak warto zdecydować się na lokal z rynku pierwotnego?

 

1. Masz dostęp do bogatej oferty mieszkaniowej

Rynek pierwotny nieustannie się rozwija, oferując wiele nowych, unikatowych inwestycji mieszkaniowych w coraz to atrakcyjniejszych lokalizacjach. W ofertach firm deweloperskich można znaleźć zarówno kawalerki, mieszkania dwu- i więcej pokojowe, jak i duże apartamenty czy mieszkania z antresolą. Umożliwia to dostęp do szerokiego asortymentu nieruchomości oraz wybór satysfakcjonującego układu pomieszczeń bądź dostosowanie go do własnych potrzeb. YIT pozwala na wprowadzanie zmian lokatorskich jeszcze na etapie realizacji projektów, co nie jest możliwe na rynku wtórnym.

 

2. Jesteś pierwszym właścicielem

Największym atutem mieszkania z rynku pierwotnego jest jego idealny stan – nabywasz lokal świeżo oddany do użytku. Nie musisz zatem przeprowadzać generalnego remontu, a ewentualne usterki zostaną usunięte przed odbiorem kluczy. Otrzymujesz nieruchomość przygotowaną do samodzielnego wykończenia, czyli otynkowane ściany gotowe do pomalowania bądź położenia tapety, wylewkę betonową na posadzce, ściany działowe, centralne ogrzewanie z sieci miejskiej, a także podłączoną wodę i prąd.

blog powody 1000x600.jpg

W przeciwieństwie do lokalu z rynku wtórnego masz całkowitą swobodę w aranżacji pomieszczeń, wyborze stylu i kolorów. Dostosowujesz je do swoich potrzeb i oczekiwań, dzięki czemu stworzysz unikalne i niepowtarzalne wnętrze. Możesz sam je zaprojektować bądź skorzystać z usług profesjonalistów, co dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić czas oraz otrzymać propozycje dostosowane do Twoich możliwości finansowych. Pracowania architektury wnętrz kupi za Ciebie materiały budowlane, urządzi mieszkanie i odda w wyznaczonym terminie, a także nie przekroczy określonego budżetu. To doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie oszczędność, fachową pomoc oraz indywidualne podejście do klienta.

Co więcej, decydując się na mieszkanie od dewelopera nie ponosisz dodatkowych kosztów z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych. Lokal ten, w przypadku konieczności sprzedaży bądź oddania na wynajem, posiada również wyższą wartość rynkową. Będąc jego pierwszym właścicielem masz zatem znaczącą przewagę nad nieruchomościami z rynku wtórnego.

 

3. Zyskujesz liczne udogodnienia

blog powody 1000x600 1.jpg

Firmy deweloperskie realizujące projekty mieszkaniowe uwzględniają najnowsze rozwiązania z zakresu budownictwa. Stosują wysokiej jakości technologie i proekologiczne materiały w celu zwiększenia komfortu życia przyszłych mieszkańców, a także kładą znaczący nacisk na estetykę i funkcjonalność budynków. Mieszkanie od dewelopera generuje również zazwyczaj niższe koszty związane z utrzymaniem nieruchomości ze względu na brak składek na fundusz remontowy oraz lepszą izolację cieplną obniżającą zużycie ogrzewania.

Nowe inwestycje mieszkaniowe coraz częściej powstają w zielonej okolicy z dobrą komunikacją z pozostałymi dzielnicami miasta. Wokół nich znajduje się wszystko, czego potrzeba na co dzień – bogata infrastruktura usługowa, obiekty handlowe czy centra rozrywki. Standardem są place zabaw, garaże podziemne bądź naziemne, komórki lokatorskie, nowoczesne windy, całodobowy monitoring, a także instalacje do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Na osiedlach YIT znajdziesz wszystkie te udogodnienia. W starszym budownictwie zaś większość z nich nie występuje, co wpływa na obniżoną jakość życia mieszkańców.

 

4. Mieszkasz w atrakcyjnej infrastrukturze osiedlowej

blog powody 1000x600 2.jpg

Deweloperzy dbają również o efektowne przestrzenie wspólne. Projektują chodniki, drogi wewnętrzne oraz specjalnie wydzielone strefy. Dostosowują inwestycje do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez udostępnianie wind, specjalnych podjazdów oraz poszerzanie korytarzy. Niekiedy planują również w obrębie osiedli lokale handlowo-usługowe z przeznaczeniem na sklepy, przychodnie, apteki czy obiekty gastronomiczne, co znacząco ułatwia życie mieszkańcom.

Wiemy, jak ważne jest nawiązywanie sąsiedzkich relacji oraz wspólne spędzanie czasu, dlatego we wszystkich naszych inwestycjach aranżujemy atrakcyjne przestrzenie wspólne. Zgodnie z autorską koncepcją „More Life in Yards” wydzielamy trzy główne strefy: relaksu, aktywności oraz tzw. socjalną, sprzyjającą integracji z innymi. Możesz w nich odpocząć, czytając książkę, wyciszyć się w strefie yogi bądź aktywnie spędzić czas w sposób, jaki Ci odpowiada. Przestrzenie te projektujemy z myślą o realnych potrzebach lokalnej społeczności, dlatego części z nich nie zagospodarowujemy, aby wspólnota mieszkaniowa mogła sama zdecydować o jej przeznaczeniu. Nieustannie staramy się rozwijać naszą koncepcję oraz dopasowywać ją do zmieniających się trendów i potrzeb naszych użytkowników.