• Aktualności
  • 04.12.2017

Aroma Park z pozwoleniem na budowę

Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę I etapu Aroma Park! Jest to nasza druga inwestycja mieszkaniowa w Warszawie. Projekt będzie realizowany na działce o powierzchni blisko 3 ha, położonej przy ulicy Klasyków 10. W ramach projektu powstanie sześć stref specjalnych. Nowe życie zyska również historyczna zabudowa drożdżowni Henryka Bienenthala z lat 1902-1904.

Zieleń i postindustrialny klimat

- Aroma Park docenią miłośnicy niepowtarzalnej architektury. Niezwykłość postindustrialnego klimatu idealnie łączy się z naturą oraz spokojnym otoczeniem inwestycji. Zieleń oraz piękne starodrzewie to elementy, które stanowią blisko 40% powierzchni działki. Inwestycja graniczy również z odnowionym Parkiem Henrykowskim. – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. – Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na liczne udogodnienia w stylu fińskim. Wybrane miejsca postojowe w garażu podziemnym zostaną wyposażone w instalacje do ładowania pojazdów elektrycznych i hybrydowych. – dodaje Konarski.

 

Strefy specjalne

W ramach Aroma Park zostanie powołanych 6 stref specjalnych. Pierwsza z nich -strefa kontekstu historycznego - będzie stanowić wejście reprezentacyjne osiedla. Druga - strefa ciszy - będzie obejmować biuro na świeżym powietrzu, hamaki, stoliki szachowe oraz przestrzeń dla miłośników jogi. W strefie aktywności znajdą się natomiast plac zabaw, siłownia oraz przestrzeń piaskowa. W czwartej strefie - wspólnej - powstanie ogród z grillem oraz przestrzenią piknikową. Pozostałe dwie, to strefy półprywatne – będą składać się z ogrodu oraz przytulnych miejsc do odpoczynku i pracy na świeżym powietrzu.

 

Historyczna zabudowa

Układ przestrzenny działki oraz cztery zabytkowe budynki mają niezwykłą wartość historyczną. W skład zespołu wchodzi, m.in. willa fabrykancka (obiekt przetrwał prawie nienaruszony przez blisko 115 lat) oraz budynek główny drożdżowni. Nazwa „Henryków” wywodzi się natomiast od imienia pierwszego właściciela gorzelni drożdżowej. Żydowski przedsiębiorca Henryk Bienenthal zbudował wspomniany zakład w latach 1902-1904. Po drugiej wojnie światowej, do 2012 roku, działała na tym terenie Fabryka Substancji Zapachowych „Pollena-Aroma“, do której nawiązuje nazwa inwestycji.

 

W istniejącą zabudowę zostaną wpisane nowe, kameralne 3-piętrowe budynki, których elewacja będzie nawiązywać do industrialnej przeszłości miejsca. Inwestycja zostanie zrealizowana zostanie w pięciu etapach. Przedsprzedaż mieszkań I etapu już trwa.