• Wybór mieszkania
  • Smart living
  • 22.09.2019
  • 2219 wyświetleń

Mieszkania z antresolą alternatywą dla domu w mieście

Mieszkania z antresolą kojarzą się z prestiżem i postrzegane są jako oferta głównie dla ludzi zamożnych. Tymczasem cena takiego lokalu może okazać się niższa niż w przypadku tradycyjnego mieszkania. Warto więc przyjrzeć się jego zaletom. Być może to idealne rozwiązanie właśnie dla ciebie.

 

Namiastka domu

Mieszkania dwukondygnacyjne stanowią obecnie zaledwie kilka procent rynku w Polsce. Cieszą się jednak stałą popularnością, ponieważ zapewniają przestrzeń i wygodę domu jednorodzinnego, ale nie wymagają przy tym tak dużego nakładu sił. Nie trzeba się martwić o wszystkie sprawy związane z administrowaniem nieruchomością, w tym o zaopatrzenie w media, utrzymanie czystości czy zapewnienie bezpieczeństwa na terenie posesji. Oczywiście, jeśli budujemy dom, mamy znacznie większe możliwości aranżacji wnętrz, stosownie do indywidualnych potrzeb, jednak w przypadku lokalu z antresolą nie jesteśmy całkowicie ograniczeni wizją dewelopera. Mając do dyspozycji dwukondygnacyjną powierzchnię, możemy dokonywać zmian lokatorskich, które pozwolą nam zrealizować wizję wymarzonego mieszkania. Warto przy tym zasięgnąć porady architekta.

 

Dodatkową zaletą mieszkań z antresolą jest ich rozmieszczenie na ostatnich piętrach budynków. Sprzyja to lepszemu oświetleniu wnętrz poprzez większy dostęp do światła dziennego. Ponadto możemy cieszyć się niezwykłymi widokami, relaksując się na tarasie. Mieszkania dwukondygnacyjne często znajdziemy w atrakcyjnych lokalizacjach, co w przypadku domu jednorodzinnego wiązałoby się ze znacznie większymi kosztami.

 

Duże pole do manewru

Piętrowy lokal może spełniać kilka funkcji jednocześnie, odpowiadając na różne potrzeby domowników. Kondygnacje w naturalny sposób tworzą dwie oddzielone od siebie części. Przykładowo na parterze możemy stworzyć przestrzeń, w której będziemy spędzać większość czasu w ciągu dnia, natomiast na piętrze zaaranżować sypialnie. To także świetne rozwiązanie dla rodzin, zwłaszcza ze starszymi dziećmi, które cenią sobie prywatność oraz dla osób często przyjmujących u siebie gości, np. couchsurferów. Odwiedzający mogą mieć do dyspozycji oddzielną sypialnię i łazienkę na dolnym piętrze, podczas gdy właściciele mają swoją osobistą przestrzeń na poddaszu. Jedną z kondygnacji można nawet wynająć. Mieszkanie z antresolą pozwala także  na zaaranżowanie oddzielnego miejsca do pracy czy realizacji swoich pasji, dlatego z pewnością docenią je freelancerzy oraz osoby, które potrzebują przestrzeni do rozwoju swoich zainteresowań.

 

Schody wcale nie takie straszne

Nieodłącznym elementem mieszkań z antresolą są schody, które wbrew pozorom dają wiele możliwości przy aranżacji wnętrza. Przestrzeń pod schodami można przeznaczyć na przechowywanie obuwia czy odzieży wierzchniej. Świetnie sprawdzi się w tym miejscu szafa lub mała garderoba. Ponadto poprzez sam wygląd schodów możemy stworzyć w naszym mieszkaniu odpowiedni klimat. Najważniejszy będzie tutaj wybór materiału: drewno sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne, natomiast metal – nowoczesne. To samo tyczy się balustrad – prostota bądź efektowne zdobienia nadadzą mu zupełnie inny charakter.

Podsumowując, lokal dwukondygnacyjny to świetna alternatywa dla domu – daje przestrzeń i duże możliwości aranżacyjne, a jednocześnie posiada zalety standardowego mieszkania. Co powiecie na takie nietuzinkowe rozwiązanie?