Koncern YIT (czytaj: łaɪ aɪ tiː), jeden z największych deweloperów w Europie, rozpoczął swoją działalność w Polsce w trzecim kwartale 2015 roku. Utworzenie polskiej spółki stanowi element długofalowej strategii rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej.

W ciągu paroletniej działalności na polskim rynku zainwestowaliśmy w szereg nieruchomości na warszawskim Mokotowie, Białołęce i Ursynowie. Konsekwentnie realizujemy strategię rozwoju aktywnie poszukując partnerów do współpracy przy kolejnych przedsięwzięciach deweloperskich. Nad prawidłowym przebiegiem bieżących projektów czuwa zespół profesjonalistów.

Nordic Mokotów - nasza pierwsza inwestycja w Polsce

W kwietniu 2016 roku nabyliśmy pierwszą nieruchomość przy al. gen. W. Sikorskiego 9C w Warszawie – Nordic Mokotów. Osiedle położone jest w zielonej części Mokotowa, z dostępem do parków i licznych ścieżek rowerowych. W okolicy znajdują się centra handlowo-usługowe, przedszkola oraz Tor Łyżwiarski Stegny. Inwestycję tą, poza znakomitą lokalizacją, wyróżnia najwyższa jakość zastosowanych materiałów. Przestronne balkony i tarasy wykonano z drewna, lokale zostały przygotowane do wstawienia sauny, zaś miejsca parkingowe wyposażono w instalacje do ładowania samochodów hybrydowych i elektrycznych. W trzech etapach powstało blisko 340 mieszkań zaprojektowanych zgodnie z fińską filozofią designu.

Aroma Park - inwestycja z historią

W październiku 2016 roku zainwestowaliśmy w kolejną atrakcyjną działkę, tym razem na warszawskiej Białołęce. W ramach inwestycji Aroma Park przy ul. Klasyków 10 odnawiamy historyczną zabudowę drożdżowni Henryka Bienenthala. Zbudujemy także nowe, kameralne budynki mieszkalne, które stylem wpiszą się w post-industrialne otoczenie. Ogromną wartością osiedla jest otoczenie natury – stanowi blisko 40% powierzchni działki. Inwestycja sąsiaduje również z odnowionym Parkiem Henrykowskim, stanowiącym centrum życia kulturalnego i społecznego Białołęki. W pięciu etapach powstanie blisko 400 mieszkań. Aktualnie realizujemy III etap, podczas którego powstaną nowe budynki, będące spójną kontynuacją dotychczasowej zabudowy.

Stawiamy na rozwój: Nordic Sadyba, Parkur Residence, Dom Mehoffera oraz Żurawie

W 2019 roku zakupiliśmy następne grunty pod osiedla mieszkaniowe w Warszawie: Nordic Sadyba, Parkur Residence oraz Dom Mehoffera. Rozpoczęliśmy również budowę naszej pierwszej inwestycji Żurawie w Gdańsku w pobliżu Europejskiego Centrum Solidarności. Jest to również nasz pierwszy projekt w Polsce typu mixed-use. We wszystkich naszych inwestycjach stawiamy na wysoką jakość materiałów, dogodną lokalizację oraz otoczenie natury.